display result search
منو
ولایت‌فقیه؛ ستون خیمه اسلام

ولایت‌فقیه؛ ستون خیمه اسلام

  • 1 تعداد قطعات
  • 46 دقیقه مدت قطعه
  • 56 دریافت شده
سخنرانی آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با موضوع «ولایت‌فقیه؛ ستون خیمه اسلام»، سال 1388

سنت آزمایش را یکی از سنت‌‌های استثنا ناپذیر الهی است. هدف از خلقت، آزمایش و امتحان بوده و همه افراد، حتی پیامبران و ائمه(ع) نیز مشمول این سنت هستند.
آزمایش هر انسانی به اندازه معرفت و بینش اوست و رد شدن در امتحان الهی نه فقط باعث عدم ترقی، بلکه سبب سقوط انسان می‌‌شود.
اگر این گروه یا امت در امتحان الهی رد شوند، خداوند آنها را دچار عذاب و امت دیگری را جایگزین آنها می‌‌کند.
در طول تاریخ اسلام، ایران به مهد رشد و بالندگی اسلام تبدیل شد، به گونه‌‌ای که از حجاز که زادگاه اسلام بوده، سبقت گرفت، و امروزه به عنوان ام‌‌القرای جهان اسلام شناخته می‌شود. به همین واسطه امت ما لحظه به لحظه مورد آزمایش الهی است؛ و کسانی چون شهدا به بهترین وجه در امتحان قبول شدند؛ اما ما باید توجه داشته باشیم که اگر در این آزمایش مردود شویم، خداوند ملت دیگری را جایگزین ما خواهد کرد.
در این آثار بر نکاتی مانند حفظ اسلام، ارزش‌‌ها و دستاوردهای آن، از جمله ولایت فقیه تأکید بسیاری شده است.
هدف از برپایی انقلاب اسلامی، همان‌گونه که در سخنان حضرت امام(ره) آشکار است، اجرایی کردن اسلام و عمل به احکام اسلامی است و تنها استفاده از نام اسلام کافی نیست؛ بلکه همه امور کشور باید مطابق موازین اسلام باشد و بر اساس آن عمل شود و حتی دفاع از آب و خاک کشور نیز زمانی ارزش واقعی پیدا می‌‌کند که برای اسلام باشد.
ولی فقیه را ستون خیمه اسلام در زمان غیبت است. در نظام اسلامی هر چیزی به امر و فرمان ولی فقیه مشروعیت می‌یابد؛ چرا که ولایت فقیه سایه‌‌ای از وجود حضرت بقیه الله الاعظم(عج) است، و به همین دلیل باید حقیقت ولایت فقیه را شناخت و بینش خود را در این زمینه افزایش داد.
هر حرکت و فعالیتی در جهت تضعیف ولایت فقیه، موجب ضربه به اسلام و حرکتی شیطانی است.
نباید در عمل به احکام خداوند سستی و مسامحه کرد، و باید توجه داشت که پیروزی‌‌ها و توفیق‌‌های ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به برکت اعمال صالحی است که درگوشه و کنار صورت گرفته و هرچه این اعمال بهتر و بیشتر شود، نعمت‌های بیشتری از سوی خداوند به سوی این ملت سرازیر می‌شود و اگر این نعمت‌ها کفران شده و در عمل به احکام اسلام کوتاهی شود، نتیجه آن محروم شدن از برکات الهی و مبتلا شدن به عذاب خواهد بود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 46:51

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی