display result search
منو
عطر خوش زندگی، جلسه بیست و ششم

عطر خوش زندگی، جلسه بیست و ششم

  • 1 تعداد قطعات
  • 54 دقیقه مدت قطعه
  • 16 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «عطر خوش زندگی»، جلسه بیست و ششم، سال 1402

ما بحث راهکارهای مدیریت تلفن همراه در محیط خانه را می گفتیم که چگونه می توانیم این رسانه را به گونه ای مدیریت کنیم تا فرزندانمان شوق و ذوق این را نداشته باشند دائما پای یک گوشی تلفن همراهی بنشینند. در این زمینه راهکارهایی بیان شد . یکی از مسائل این بود که چه خوب است ما اصلا برخی از نیازهایی که می شود به وسیله تلفن همراه محقق کرد به بچه ها واسپاری کنیم؛ مثلا انتقال پول یا خریدی است، به آنها واسپاری کنیم. یعنی بچه ها شیوه استفاده صحیح از تلفن همراه را از ما یاد بگیرند و ما به آنها جهت دهی داشته باشیم.
اما نکته ای که امروز می خواهیم در مدیریت تلفن همراه بیان کنیم، این است که درباره آسیب های آن با فرزندان گفتگو کنیم. یعنی گاهی اوقات نیاز است ما آسیب های آن را به بچه ها بگوییم. ما نگران چه هستیم، چرا می گوییم شما نباید گوشی تلفن همراه داشته باشید. اگر اجازه بفرمایید برخی آسیب ها را می گویم شما بدانید. نمی گویم لزوما این آسیب ها را به بچه ها بگویید . خودمان بدانیم بچه ها ممکن است در معرض چه آسیب هایی باشند. برخی از آسیب های فضای مجازی را قبلا گفته بودیم ،تعداد ی را نیز الان با یک ادبیات و بیان دیگری بیان می کنم.
به گوشی تلفن همراه وابسته می شوید. می دانید وابستگی همیشه چیز خوبی نیست. حتی پدر و مادر نباید به بچه ها وابسته شوند. بچه نباید به پدر و مادر وابسته شود. حتی زن و شوهر نباید به هم وابسته شوند. یک وقتی یک جوانی آمده بود پیش من ـ زمان عقدشان بود ـ می گفت من و همسرم با هم عهد و پیمانی بستیم که هر کدام از دنیا رخت بربستیم، دیگری تا آخر عمر ازدواج نکند! نظرتان چیست؟ گفتم رمانتیکی آن خوب است! اما باورتان می شود آن فردی که از دنیا می رود، اصلا به این عهد و پیمان می خندد. اینها بازی های دنیا است. وگرنه واقعیت این نیست. بالاخره انسان تا زنده است باید زندگی کند. اصلا اشتباه است که فکر کنیم شوهر یک خانمی وقتی از دنیا رفت، خانم بماند گوشه خانه تا موهایش رنگ دندان هایش شود! وفاداری آقا به این باشد که اصلا تا پایان عمر دیگر ازدواج نکند. اینها تفکر غلطی است. یعنی ما اگر ماهیت مرگ، دنیا و آخرت را ندانیم، اینها را تعهد می دانیم! وگرنه در واقعیت غلط هست.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 54:55

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی