display result search
منو
عطر خوش زندگی، جلسه چهاردهم

عطر خوش زندگی، جلسه چهاردهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 51 دقیقه مدت قطعه
  • 43 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «عطر خوش زندگی»، جلسه چهاردهم، سال 1402

یکی از عوامل مؤثر در تربیت سبک زندگی است. اگر ما سبک زندگیمان را نتوانیم بر اساس آن چیزی که نتیجه اش یک تربیت خوب باشد محقق کنیم، قطعا بعدا پشیمان خواهیم شد. یکی از نکات مطرح در سبک زندگی خواب بود.
یک ارتباط بسیار مؤثر بین خواب و مسأله تربیت فرزندان وجود دارد. لذا سیری را در قالب نکات مطرح کردیم .
ما یک ویتامینی داریم که خیلی برای تربیت خوب است و از آن غفلت می شود تحت عنوان ویتامین خ، همان ویتامین خواب! خواب به عنوان یک ویتامین مؤثر در موضوع تربیت باید حتما به اندازه، با دوز کافی در زمان مناسب مصرف شود تا بتوان بچه ها را خوب تربیت کرد .
تربیت متشکل از مجموعه ای از ریزموضوعات است. یعنی شما وقتی می خواهید یک تربیتی را محقق کنید، باید یک مجموعه ای از ریزموضوعات را کنار هم قرار دهید تا تربیت محقق شود. مثل ساخت یک ساختمان که از ریز مصالحی اعم از گچ و سیمان و آجر و ... تشکیل میشود . تربیت نیز دقیقا همین است. ریزموضوعات در تربیت بسیار پراهمیت و مؤثر است. یعنی نمی توانیم آن را حذف کنیم، چنانچه در ساخت ساختما ن نمی شود از ریزمصالح ها چشم پوشید. نمی شود از آب، سیمان یا آجر چشم پوشید. یکی از این ریزموضوعات در بحث تربیت خواب است. نمی شود نسبت به خواب بی تفاوت و بیتوجه بود. حتما باید در سبک زندگی از آن بهره ببریم و استفاده کنیم .
اگر این عوامل شناسایی و مرتفع شود خواب بچه ها قطعا یک خواب مؤثری خواهد بود .اصلا سلطان زندگی بچه ها خواب است. پادشاه زندگی بچه ها خواب است. در خود ریزموضوعات، خواب ،به عنوان یک ریزموضوع مهم مؤثر است به طوری که هر چه سن بچه پایین تر باشد این تأثیر بیشتر است. نه اینکه در سنین بزرگتر و نوجوانی بی تأثیر باشد، در آنها نیز افرادی که اختلال در خواب دارند ممکن است دچار معضلات و مشکلاتی شوند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 51:38

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی