display result search
منو
الگوهای زیست مؤمنانه

الگوهای زیست مؤمنانه

  • 1 تعداد قطعات
  • 37 دقیقه مدت قطعه
  • 47 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «الگوهای زیست مؤمنانه»، سال 1402

وجود مبارک فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها از همه جهات و جنبه‌ها ممتاز و بی‌نظیر است؛ در برخی از روایات برای زیارت این بانوی بزرگوار بهای بهشت تعیین شده است.
حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها الگویی برتر برای انسان معاصر خصوصاً بانوان و دختران است. شیطان همواره به سراغ دوری انسان از امور مهمی که منجر به رشد انسان می‌گردد. دورکردن انسان‌ها از توجه به اشخاص ارزشمند نیز یکی دیگر از شگردهای شیطانی است؛ چرا که انحراف فکری انسان از شخصیت‌های باارزش، افول انسان را به دنبال خواهد داشت.
برخی از انسان‌ها ویژگی‌های خاص و محوری دارند. زن و مرد هر کدام در جایگاه خود، خاص و محوری هستند؛ بانوان در این نظام آفرینش از نقش محوری در تربیت و دین‌مداری نسل‌ها برخوردارند.
باتوجه‌به ویژگی منحصربه‌فرد زنان و دختران در نظام آفرینش، شیطان برای منحرف‌سازی ایشان از مسیر اصلی و رسالت خلقت، برنامه‌ها دارد. اگر شیطان بر بانوان و دختران، سلطه و غلبه پیدا کند و آنها را دچار انحراف سازد، بسیاری از انسان‌های متدین، متعبد از گردونه نسل انسان حذف شده، دیگر پرورش نخواهند یافت.
خستگی‌ناپذیری در مسیر بندگی و ارتباط با خدا، یکی از ویژگی های منحصربه‌فرد فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها است؛ ایشان حتی در مدت کوتاهی که قم بودند، عبادت گاه خاصی را برای رازونیاز با ذات اقدس الهی مشخص نمودند.
مسیر ارتباط با خدا می‌تواند زنان و بانوان را از طمع شیطان دور سازد. دشمنان اسلام و شیطان‌صفتان، خط سیر خود را در نامأنوس سازی دختران با خالق هستی سوق می‌دهند و به دنبال کم رنگ‌سازی ارتباط بانوان با خداوند متعال هستند، امروز وظیفه مادران و پدران است تا دختران را اهل عبادت تربیت کنند.
تقویت ارتباط با ذات اقدس الهی از بستر پررنگ سازی نوافل در کنار توجه به نمازهای یومیه از برجسته‌ترین راهبردهای رهایی انسان از شر وسوسه‌های شیطانی است. شیطان امروز قدرتمندانه و با ابزارهای به‌روز و کارآمد به جان نسل انسان افتاده است؛ در اقدامات فرهنگی باید در کنار فعالیت‌های شورآفرین، به سمت تجلی تقویت ارتباط انسان با خدا حرکت نماییم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 37:56

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی