display result search
منو
عطر خوش زندگی، جلسه دوازدهم

عطر خوش زندگی، جلسه دوازدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 51 دقیقه مدت قطعه
  • 93 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «عطر خوش زندگی»، جلسه دوازدهم، سال 1402

در کنار اینکه چه عواملی می تواند در کنار مدرسه به تربیت فرزندان ما کمک کند این بحث مطرح است که حالا که فرزندان ما به مدرسه می روند چه چیزهایی ممکن است تلاش های تربیتی ما را خنثی بکند. یعنی درباره نبایدها چه مراقبت هایی لازم است که صورت پذیرد.
گاهی یک مسئله ای از جانب خود شما خانواده ها مطرح می شود و آن این است که فرزند ما نماز خوان بود. از آن موقعی که به مدرسه رفته است دیگر نماز نمی خواند. با حجاب بود. از آن موقعی که به دانشگاه رفته، نمی دانیم چرا حجاب خود را کنار گذاشته است. یا اینکه بچه حرف گوش کنی بود ولی از زمانی که به فلان مقطع درسی رفته، دیگر گوش به حرف نمی دهد. مسجد رفتن تعطیل شده. یعنی اینکه یک سری بازتاب های منفی را ما می بینیم که از محیط های بیرونی ایجاد شده است.
اولا اینکه ما باید این بازخوردها و عوامل آن را به خوبی بشناسیم. یعنی ببینیم که چه عواملی منجر به این می شود که برخی رفتارهای خوب در فرزندان و بچه های ما تغییر بکند. همه ما هم در معرض این موضوع قرار داریم و این نیست که پدر و مادری بگوید که خیال ما ازاین موضوع راحت است. روی بچه خودمان خوب کار کرده ایم و دچار این آسیب هایی که می گویید نمی شود. نه. اینگونه نیست. ممکن است اگر حواس خود را جمع نکنیم ممکن است فرزندمان در محیط بیرونی درگیر این آسیب ها بشود. لذا باید از این هشدارها، به موقع مراقبت کنیم تا گرفتار نشویم.
عواملی که منجر به آسیب های تربیتی در ایام تحصیل می شود چیست؟ معمولا این عوامل هم مشترک است. دوستان و همنشین ناباب از اولین اینها است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 51:16

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی