display result search
منو
تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام، جلسه اول

تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام، جلسه اول

  • 1 تعداد قطعات
  • 45 دقیقه مدت قطعه
  • 60 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمد رضا عابدینی با موضوع «تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام»، جلسه اول، سال 1401

در روایت دارد که ملائکه از وقتی که کسی قصد زیارت می کند با او همراه می شوند تا به مقصد برسد و بعد از زیارت همراه او هستند تا به منزل برسد و بعد از خدای متعال سوال که چه کنیم ما برای این زائر که خدای متعال می فرماید الی یوم القیامه برای آنها طلب استغفار و آمرزش و رحمت حق را بکنید که این باعث رشد انسان است. وقتی ملائکه در وجود ما قرار بگیرند و انسان با آنها ارتباط بگیرد، انسان بالا رفته و دچار ثبات و کمال می شود لذا اساس زیارت اباعبدالله الحسین علیه السلام حتی قصد آن، برای انسان کمال زا است که ان شاء الله از این کمال به بهترین وجه بهره مند باشیم ان شاء الله، خدا از همه ما به بهترین وجه قبول فرماید و قدم به قدم ما را برایش زیارت بنویسند.
ما در وجود خود قوای متعددی داریم که برخی از آنها را مانند بینایی، شنوایی، بویایی و... را می شناسیم و اگر آسیب و بیماری برای آنها پیش بیاید به فوریت در صدد درمان آنها بر می آییم چرا که می دانیم که نیاز ما به آنها چقدر زیاد است. اما برخی قوای دیگر در وجود خود را نمی شناسیم. عظمت و کاربرد و نتیجه آنها غیر قابل قیاس با شنیدن و دیدن و... است. اما چون به عنوان سرمایه و قوه نمی شناسیم به راحتی آنها را خرج می کنیم. به گونه ای که اگر آسیب دیده باشد متوجه نمی شویم و در صدد رفع آن آسیب بر نمی آییم.
محبت خدای سبحان و محبت اولیای الهی یکی از این سرمایه های عظیم است. که حب و بغض در نگاه روایات ما، جزو بالاترین و اثرگذارترین و عظیم‌ترین قوای وجودی انسان است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 45:10

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی