display result search
منو
خانواده متعالی، جلسه هفدهم

خانواده متعالی، جلسه هفدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 51 دقیقه مدت قطعه
  • 30 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «خانواده متعالی»، جلسه هفدهم، سال 1389

خداوند متعال در اختلافی که بین انسان ها به صورت شخصیتی ایجاد کرده برکات فراوانی قرار داده است. ما به صورت فطری با همدیگر مشترک و شبیه هستیم. صفاتی که در پایگاه فطرت ما وجود دارد موجب می شود که وجوه اشتراک مهمی با همدیگر پیدا کنیم ولی صفات شخصیتی متفاوتی در ما انسان ها وجود دارد که از هر کدام از ما یک شخصیت ویژه ای خلق کرده است. خود ما هم با کوچکترین تغییرات و کسب و اکتساباتی که انجام می دهیم صفاتممتفاوتی با دیگران پیدا می کنیم.
همانگونه که اثر انگشت دو انسان شبیه یکدیگر نیست صفات و روحیات و احوال آنها هم شبیه یکدیگر نیست و برکاتی که چنین وضعیتی دارد فراوان است. این اختلافات موجب رشد انسان می شود. ما هم باید این اختلافات را به رسمیت بشناسیم و هم وارد این اختلافات بشویم و با دیدن و درک انسان های متفاوت و افرادی که با ما فرق می کنند، هم کاستی های خود را بر طرف کنیم و هم قدردان نعمات الهی باشیم.
یکی از جایگاه های اختلاف بین انسان ها اختلاف بین دو جنس بشر یعنی مرد و زن هست. جدای از اینکه انسان ها با یکدیگر فرق می کنند، یک اختلاف نوعی هم بین نوع زن و نوع مرد وجود دارد که لازم است این اختلافات شناخته شوند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 51:03

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی