display result search
منو
دین با ولایت فوق العاده زیباست

دین با ولایت فوق العاده زیباست

  • 1 تعداد قطعات
  • 36 دقیقه مدت قطعه
  • 146 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «دین با ولایت فوق العاده زیباست»، سال 1398

در یکی از آیات قرآن صریحا به دو مفهوم زیبایی و محبوب بودن و مورد علاقه بودن ایمان اشاره شده است.

وَاعْلَمُوا أَنَّ فِیکُمْ رَسُولَ اللَّهِ ۚ لَوْ یُطِیعُکُمْ فِی کَثِیرٍ مِنَ الْأَمْرِ لَعَنِتُّمْ وَلَٰکِنَّ اللَّهَ حَبَّبَ إِلَیْکُمُ الْإِیمَانَ وَزَیَّنَهُ فِی قُلُوبِکُمْ وَکَرَّهَ إِلَیْکُمُ الْکُفْرَ وَالْفُسُوقَ وَالْعِصْیَانَ ۚ أُولَٰئِکَ هُمُ الرَّاشِدُونَ
و بدانید رسول خدا در میان شماست، که اگر در بسیاری از امور رأی شما را پیروی کند خود به رنج و زحمت می‌افتید و لیکن خدا مقام ایمان را محبوب شما گردانید و در دلهاتان نیکو بیاراست و کفر و فسق و معصیت را زشت و منفور در نظرتان ساخت. اینان به حقیقت اهل صواب و هدایتند.

خدا ایمان را در دل های مومنان زیبا و عزیز و دوست داشتنی قرار می دهد. ما متاسفانه به این موضوع توجه نداریم. قوانین راهنمایی و رانندگی برای جامعه نیاز است ولی دارای زیبایی فوق العاده ای نیست که دل انسان را ببرد. چراغ قرمز باعث نظم در شهر می باشد که اگر نباشد نظم شهر به هم می ریزد ولی هیچ کسی نیست که با چراغ قرمز برخورد عاشقانه ای داشته باشد. خیلی از ضرورت ها هم در زندگی ما هستند که زیبا نیستند ولی ضرورت آنها برای زندگی اجتناب ناپذیر است. خیلی از امور لازم در زندگی ما برای مواقعی که انسان به آنها احتیاج دارد دارای محبوبیت نیست.
دین مانند قانون و مقررات، خشک نیست، دین دل می برد. دین جان افزا و روح افزاست و باعث شادی انسان می شود. دین باعث سرگرمی و هیجان انسان می شود. دین فوق العاده زیباست. خیلی خوب است وقتی ما به معرفی واثبات حقانیت دین می پردازیم به زیبایی دین هم بپردازیم.
زیبایی دین و ایمان خیلی مسئله مهم و از هدایای ویژه الهی است.
زیباترین بخش دین کجاست؟ عزیزترین و محبوب ترین و دوست داشتنی ترین بخش دین کجاست؟ نماز است؟ روزه است؟ ماه رمضان است؟ حج است؟ زکات است و...
کسی که دین را شناخت زیبا می شود. حالا آیا زیبایی همه دین یکی است؟ نه. چرا؟ چون اهمیت و ارزش همه قسمت های دین یکی نیست.
زیباترین بخش دین که اگر این را به مردم جهان معرفی کنیم، مردم جهان بیشتر مومن می شوند ولایت است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 36:09

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی