display result search
منو
زیبایی ایمان - جلسه سوم

زیبایی ایمان - جلسه سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 35 دقیقه مدت قطعه
  • 651 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع زیبایی ایمان - جلسه سوم

بیان زیبایی های دین موجب می شود تا مردم بیشتری به دین و مفاهیم آن جذب شوند و این زیبایی مربوط به ذات دین است. برخی از اوقات دلایل ساده موجب می شود تا انسان ها دین گریز شوند، چرا که آن را به خوبی نمی شناسند. یکی از علت های بروز این رفتار، زیبایی های ظاهری فضاهای غیر دینی ست که به اصطلاح به روز است.
در کتاب خاطرات مستر همفر، در مورد دین اسلام این طور آمده که این دین آداب خاصی دارد. لباس انسان مؤمن هر قدر سفید تر و پاکیزه تر باشد بهتر است. اما دشمنان دین و همین طور برخی از علمای دین آن را به خوبی بیان نکرده اند. به همین دلیل است که زیبانمایی غیر دینی موجب دوری انسان ها از دین شده است.
اصلی ترین دروازه ی ورود به آیین اسلام، اندیشه است و صفای اندیشه موجب درک زیبایی های آن خواهد شد. این زیبایی ایمان است که موجب شده تا ما خدایی را بپرستیم که دیدنی نیست و همین ابهام موجب زیباتر شدن و خواستنی شدن دین است.
یکی دیگر از زیبایی های ایمان حب و بغض فی الله است. رسول خدا (ص) می فرمایند که برترین زیبایی ایمان که موجب حفظ کردن انسان می شود، محبت در راه خداوند است. اگر ایمان نباشد سینه ی انسان تنگ شده و نمی تواند دیگران را دوست بدارد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 35:46

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی