display result search
منو
عطر خوش زندگی، جلسه بیست و سوم

عطر خوش زندگی، جلسه بیست و سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 51 دقیقه مدت قطعه
  • 18 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا تراشیون با موضوع «عطر خوش زندگی»، جلسه بیست و سوم، سال 1402

بچه ها اگر قبل از بلوغ شان تلفن همراه در اختیارشان قرار بگیرد، وابسته ی به تلفن همراه شوند، قطعا سلامت اخلاقی، رفتاری و تربیتی شان آسیب می بیند. البته این به آن معنا نیست که اگر قبل از بلوغ قرار نمی دهیم، بعد از آن قرار دهیم، خیر. یک قاعده ای در بحث تلفن همراه وجود دارد که هرچه دیرتر بهتر. این قانون است. ولی قبل از دوران نوجوانی و بلوغ واقعا جزء خطوط قرمز ما و ممنوع باشد .چرا؟ امروز از دو زاویه به این بحث می پردازم.
یک زاویه این است که چرا اصلا تلفن همراه در سنین پایین در اختیار بچه ها قرار نگیرد؟ زاویه دوم اینکه چگونه قرار ندهیم؟ یک مواقعی از پس بچه ها بر نمی آییم و مطالبه می کند که بقیه دارند بالاخره برای من هم بگیرید! وگرنه دچار سرخوردگی و فشار روحی و روانی می شوم و... ! بالاخره با یک ظرافت هایی ذهن ما را درگیر می کنند و خیلی از والدین نیز تسلیم این موضوع می شوند.
قبل از بیان اصل اینکه تلفن همراه نباید در اختیارشان قرار بگیرد، به یک مقدمه کوتاهی اشاره کنم. یک قاعده کلی داریم ؛ حالا روی آن فکر کنید، من نمی گویم هرچه بنده اینجا می گویم حتما صد در صد درست است، اتفاقا یک جاهایی می خواهم شما و ذهن تان را به چالش بکشم، یک جا بگویید نه، این حرف ممکن است اشتباه باشد، اشکالی ندارد ،ولی اجازه دهید این چالش ذهنی را برای شما ایجاد کنم . اینکه ما تصور داشته باشیم هر تکنولوژی ای که در جوامع بشری ایجاد می شود، به نفع بشریت و انسانیت است، دقیقا اینطور نیست.
اخیرا مستندی دیدم تحت عنوان «کافه مستند». موضوع آن در مورد مسائل غیر اخلاقی ای بود که از زمان فمنیست شکل گرفته است. توصیه
می کنم حتما این مستند را ببینید تا متوجه شوید گاهی چه به روز بشر می آورند. مبنای کل این جریانِ فضایِ غیر اخلاقی و متأسفانه جنسی که در دنیا شکل گرفته است، یک نظریه باطل و غلطی بوده است که یکی از سرمایه دارها حمایت از آن می کند. در نتیجه این مسأله در کل دنیا ترویج می شود حتی با محوریت خود امریکا.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 51:34

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی