display result search
منو
ایجاد ترس در دل مردم

ایجاد ترس در دل مردم

  • 1 تعداد قطعات
  • 5 دقیقه مدت قطعه
  • 161 دریافت شده
سخنرانی کوتاه از حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با موضوع "ایجاد ترس در دل مردم"

پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «در روز قیامت عده ای می آیند که گوشت به چهره ندارند و فقط استخوان است». روایات این گفته ها را تائید می کند که قیامت انعکاس ویژگی های انسان در دنیا است .

در همین دنیا بعضی ها می گویند : فلانی را به صورت خرس در خواب دیدم دیدم یا فلانی را به صورت سگ در خواب دیدم .کسانی که می توانند تصرف کنند باطن ها را می بینند؛ اما در قیامت دیگر تصرف لازم نیست و همه می بینند و چشم ها هم تیزبین هستند. پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمودند: «در روز قیامت بعضی ها مثل جمجمه هستند و گوشت ندارند.» به اینها "صدود" گفته می شود.

سئوال می شود که اینان چه کسانی هستند که اهل محشر از آنها می ترسند. خطاب می شود: «اینان کسانی هستند که در دنیا مومنین را آزار می دادند و وحشت ایجاد می کردند.» یک بنده خدایی از اصحاب پیغمبر خوابیده بود و نیزه اش هم کنارش بود. رفقا نیزه اش را برداشتند و مخفی کردند. شخص از خواب بیدار شد و ترسیدو وحشت زده شروع کرد به دویدن. اطرافیان زدند زیر خنده و گفتند: «ما نیزه ات را برداشتیم.» بعد پیغمبر صلی الله علیه و آله این جریان را که شنید و فرمود: «جایز نیست اینکه مسلمان در دل مسلمان دیگر رعب و وحشت ایجاد کند.»

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 5:39

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی