display result search
منو
ماه شعبان مقدمه ای برای ماه رمضان

ماه شعبان مقدمه ای برای ماه رمضان

  • 4 تعداد قطعات
  • 37 دقیقه مدت قطعه
  • 282 دریافت شده
سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قرائتی با موضوع «ماه شعبان مقدمه ای برای ماه رمضان»، سال 1392

سه ماه رجب، شعبان و رمضان از ماه های دیگر برجسته است. در این سه ماه ،ماه رمضان برجسته است و در ماه رمضان شب قدر برجسته است. ماه رجب مقدمه ای برای ماه شعبان و ماه شعبان مقدمه ای برای ماه رمضان است. شب نیمه شعبان بعد از شب قدر، از بهترین شب هاست. حدیث داریم که اگر کسی در شب نیمه شعبان تا صبح نخوابد و احیاء بگیرد، وقتی همه ی مردم خواب شان می گیرد، دل او بیدار است. پس اجر بیداری در نیمه ی شعبان، بیداری دل است. دعای کمیل را باید در شب نیمه شعبان خواند.
ولادت امام زمان(عج) در حد شکلات و چراغانی نیست البته اینها پوست کار است. باید مغز و پوسته دانه را با هم کاشت تا دانه جوانه بزند. باید چراغانی در کنار شناخت عمیق امام زمان(عج) باشد. افراد حقه بازی هستند که خودشان را وصل به امام زمان(عج) می دانند و از افرادی که پوسته هستند و مغز ندارند، سوء استفاده می کنند. بهائیت از همین جا شروع شد. ما باید دین مان را از فقیه بگیریم. باید مبنای حرف های ما قرآنی باشد. امام صادق علیه السلام فرمود: اگر حرفی شنیدید از ما بپرسید که ریشه ی قرآنی دارد یا خیر.
حضرت علی علیه السلام در جمله ای می فرماید که فتنه ها از سلیقه ها پیدا می شود. یعنی وقتی فتنه ها می خواهد شروع بشود باید چیزی اضافه بشود. اگر شما یک دقیقه قبل از اذان مغرب، افطار کنید روزه تان باطل می شود.
ما باید اسلام را بشناسیم. و با اسلام شناس مشورت کنیم. اسلام شناس کسی است که که بالای سی سال در حوزه درس خوانده باشد و بی هوس باشد. ما باید حرفها را از اسلام شناس بشنویم. ما نباید به زمان های ظهور که مردم می گویند توجه نکنیم. بعضی می گویند که وقتی دنیا پر از ظلم شد، امام زمان(عج) ظهور می کند. پس بهتر است که ما هم ظلم کنیم تا دنیا پر از ظلم بشود. در جواب باید گفت: وقتی دنیا پر از ظلم شد امام می آید نه وقتی که همه ی مردم ظالم شدند. ممکن است که ظلم دنیا را فرا بگیرد ولی بیشتر مردم عادل باشند.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی