display result search
منو
آداب رفتار با دختران

آداب رفتار با دختران

  • 1 تعداد قطعات
  • 36 دقیقه مدت قطعه
  • 239 دریافت شده
سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قرائتی با موضوع «آداب رفتار با دختران»، سال 1391

سه امام در مورد حضرت معصومه سلام الله علیها صحبت کرده اند. در روایت داریم: علم، زمانی در نجف پیچیده می شود و در قم شکوفا می شود. الان ما چهل هزار طلبه داریم که عده ای از آنها برای کشورهای دیگر هستند. این از برکات حضرت معصومه سلام الله علیها است. فرشته ای در مقابل حضرت مریم سلام الله علیها ظاهر شد و روح الله را به مریم داد، فرشته ای مثل آیت الله حائری در قم ظاهر شد که به حضرت معصومه سلام الله علیها، روح الله خمینی را بدهد. هر کجا نظر بشود، اتفاقی می افتد، اگر به شن نظر بشود مثل طبس، هواپیماهای آمریکایی را منهدم می کند و اگر به تار عنکبوت نظر بشود محافظ پیامبر در غار می شود و اگر به کوه نظر بشود کوه طور می شود. نظری هم به قم شده است.
عده ای به خانه ی امام موسی کاظم علیه السلام آمدند و از ایشان سوالات پیچیده داشتند و حضرت معصومه سلام الله علیها در نبود پدرشان، این سوالات را پاسخ دادند. وقتی امام موسی علیه السلام بازگشت به ایشان گفتند که دخترتان نامه ها را جواب داده است. امام نامه ها را دید و سه مرتبه فرمود: پدر، فدای این دختر.
دختر می تواند نقش زیادی داشته باشد. در آماری مشخص شده است که بیشترین افراد، نماز را در خانه و نزد مادر یاد گرفته اند. در طول تاریخ به دخترها ظلم شده است. در جاهلیت دختران را زنده به گور می کردند و به آنها ظلم می کردند و الان هم به دخترها ظلم می شود یعنی یا دختر را برای شهوت یا برای تبلیغات جنس هایشان می خواهند. هیچ وقت با کرامت به دختر نگاه نشده است. الان بعضی از دخترها خودشان را حراج می کنند. اگر دیگران نظر عیاشی دارند دختر نباید خودش را حراج کند. جنس قیمتی را حراج نمی کنند. دختر ارزش دارد و نباید خودش را حراج کند. کسی که شما را می خواهد باید خرج شما و خانه و ماشین شما را تامین کند. حتی پسرهای هرزه، وقتی می خواهند زن بگیرند به مادرشان می گویند که یک دختر پاک برای من پیدا کن. دزدها وقتی جنسی را می دزدند، می گویند که باید اینها را عادلانه قسمت کنیم. بعضی ها فحش می دهند و می گویند که حقش است یعنی فحش را حق می دانند. دختر ارزش زیادی دارد، زمانی که دختران را زنده بگور می کردند، خدا دختران را کوثر یعنی زیاد با برکت نامید.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 36:45

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    بسیار عالی...

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی