display result search
منو
تفسیر سوره انبیاء، جلسه بیستم

تفسیر سوره انبیاء، جلسه بیستم

  • 1 تعداد قطعات
  • 36 دقیقه مدت قطعه
  • 77 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام دکترناصر رفیعی با موضوع "تفسیر سوره انبیاء"، "صلحنامه های فلسطین"، سال 1398

71سال از تشکیل این به اصطلاح رژیم اسرائیل می گذرد. آنها با این بهانه که یهودی ها همواره مورد ظلم قرار گرفته اند و در همه جا پراکنده شده اند و سرزمین مشخصی ندارند و در جنگ جهانی دوم در حق آنها بسیار اجحاف شده است، در کشور فلسطین جمع شدند و آنجا را سرزمین خود معرفی کردند درحالی که بسیاری از کشورها هم مخالفت خود را اعلام کردند. اولین بار بر اساس صلحنامه کمپ دیوید، مصر بود که اسرائیل را به رسمیت شناخت و این خیلی موجب خوشحالی اسرائیلی ها شد.

پس از مدتی در پایتخت نروژ یعنی اسلو پیمانی منعقد گردید که بین یاسر عرفات (رئیس سازمان آزادی بخش فلسطین) و مقامات وقت اسرائیل بود. بعد از چند سال هم صلحنامه ای بین اردن و اسرائیل منعقد گردید و این سومین قراردادی بود که بین اسرائیل و کشورهای عربی اتفاق افتاد. در حال حاضر کرانه باختری و نوار غزه در دست فلسطینی هاست اما فضای بین نوار غزه و کرانه باختری در اختیار اسرائیلی هاست. چهارمین صلحنامه هم طرح معامله قرن بود که در زمان ترامپ اتفاق افتاده است. امام خمینی (ره) این روز را روز قدس نامیدند و موجب شدند که نام فلسطین تا به امروز زنده بماند و ابهت اسرائیل غاصب در دنیا شکسته شود. همین جمعه روز قدس به صورت یک نماد است که به مبارزه با ظلم اشاره می کند و کمترین اثر راهپیمایی روز قدس همین زنده نگه داشتن نام فلسطین و مظلومان عالم است اسرائیل یک حزب متجاوز بی منطق است و مسئله بر سر جرایم و متجاوزاتی است که این رژیم انجام می‌دهد.

در قرآن کریم هم بارها به خصوصیات بنی اسرائیل یعنی قوم یهود اشاره شده است و آنها را مردمی که اهل تحریف هستند معرفی کرده است که علاوه بر آن انبیا را هم تکذیب می کردند و در اجرای احکام تبعیض قائل می شدند و نسبت به سایرین مرتکب تجاوز و خیانت می شدند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 36:34

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی