display result search
منو
خیانت بزرگان به آخرین وصیت رسول خدا(ص)، جلسه اول

خیانت بزرگان به آخرین وصیت رسول خدا(ص)، جلسه اول

  • 1 تعداد قطعات
  • 48 دقیقه مدت قطعه
  • 207 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانی با موضوع «خیانت بزرگان به آخرین وصیت رسول خدا(ص)»، جلسه اول، سال 1395

موضوع بحث ما خیانت بعضی از بزرگان و خودی‌ها به تمام زحمات نبیّ مکرّم اسلام است ولی ناگزیر هستیم در مقدّماتی بحث کنیم که هم همدیگر را ارزیابی کنیم و هم از تندی و تیزی بحث کم کنیم.
رسول مکرّم اسلام صلوات الله علیه برای گمراه نشدن شخصی و اجتماعی دستوری دادند و آن هم این بود که اگر می‌خواهید شخصاً گمراه نشوید به عنوان یک فرد از جامعه‌ی اسلامی باید به سراغ قرآن و عترت بروید. اگر به عنوان سازمانی می‌خواهید جامعه گمراه نشود باید رهبری سازمان اجتماعی و سیاسی جامعه توسّط قرآن و عترت انجام شود.
وجود مبارک حضرت ختمی مرتبت که در مقام بیان برای هدایت مردم هستند اگر سه چیز لازم بود تا مردم گمراه نشوند، به جای دو تا، سه تا می‌فرمودند، چهار تا می‌فرمودند، پنج تا می‌فرمودند. اگر این‌جا عوامل هدایت بیش از همین دو تا بود، باید بیان می‌شد. یعنی اگر این دو تا کافی نبود، این‌جا بیان حضرت نقص داشت، آن وقت نقص در تبلیغ به حساب می‌آمد. دشمن هم فهمید که باید دست روی کجا بگذارد. فرمود: منابع دین من، دو تا بیشتر نیست؛ کتاب است و عترت من.
منابع دین دو تا بیشتر نیست. تمام اختلاف‌های تاریخی همه‌ی دعواهای اسلامی در این دو تا اختلاف است. یا آن را کم کردند یا آن را زیاد کردند. فرمود: منابع دین دو تا بیشتر نیست. کتاب و عترت من است.
از همان روز اوّل فهمیدند برای این‌که بخواهیم این اسلام را زمین بزنیم باید یکی از این دو کار را انجام داد. حالا اگر شما آن قضیه‌ی گروه‌های منافقین و کسانی که می‌خواستند نفوذ بکنند، اسلام را نابود بکنند، این‌ها را هم در نظر بگیرید آدم‌های عادی، من و شما هم اگر بخواهیم بر طریق هدایت باشیم، باید به یکی از این دو مورد رجوع بکنیم. اگر سراغ این دو تا نرفتیم، گمراهی است. مسئله‌ی بدعت که مطرح می‌شود یعنی فاصله افتادن از این دو تا. اضافه کردن یک چیزی به این دو تا بدعت می‌شود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 48:28

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالی

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی