display result search
منو
اهمیت روز قدس

اهمیت روز قدس

  • 2 تعداد قطعات
  • 54 دقیقه مدت قطعه
  • 30 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سیدحسن علوی با موضوع «اهمیت روز قدس»، سال 1399

روز قدس یعنی چه؟ فلسفه این نام گذاری ها چیست؟
یک مرتبه عنوان روزی را موسسه ای خیریه اعلام می کند که یک حسابی دارد. یک مرتبه مجموعه دست اندر کاران اجتماعی روزی رو به عنوان روز خاصی اعلام می کنند، یک مرتبه این را مراکز علمی اعلام می کنند که همه اینها می تواند ارزشمند باشد. اما یک مرتبه این خداست که این نام گذاری را انجام می دهد. «ذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ» یک روزهایی در سال، ماه، هفته می شود برای خدا، کار برای خدا. یک با این توسط خود خدا در وحی قرآنی است. یک مرتبه این کار پیامبر صلی الله عیه و آله و سلم است. همه کارهای رسول خدا کار خداست ولی برخی از امور به اختیار پیامبر گذاشته شده است.
مرحله بعدی آنجایی است که به عنوان فقیه دخیل در امور وارد شده و اقامه هم می کند و جامعه را از آلودگی ها پاک می کنند و احیاء ارزش ها و اقامه سنت های الهی می کنند. جایگاه عملی یک حاکم در جامعه اقتضا می کند با این امور برخورد کند. فساد را در جامعه از بین ببرد و دست به اصلاح بزند.
روز قدس را یک فقیه عادل با یک شناخت جامع روی یک متن دینی انجام داده است. یکی از تکالیف ما امر به معروف و نهی از منکر است و تعارف بردار نیز نیست. این دولت غاصب صهیونیستی هفتاد سال است دارد در این جامعه آدم می کشد. ظلم هم مسلمان و غیر مسلمان هم ندارد. از احکام فطری هست که قرآن آن را امضا کرده است. ظلم به هیچ کسی جایز نیست.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی