display result search
منو
دهه مهدویت دهه معرفت افزایی

دهه مهدویت دهه معرفت افزایی

  • 2 تعداد قطعات
  • 32 دقیقه مدت قطعه
  • 253 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع «دهه مهدویت دهه معرفت افزایی»، سال 1400

خطبه 138 نهج البلاغه به تصریح علمای شیعه و اهل سنت در مورد امام زمان علیه السلام است و در این خصوص مباحث مختلفی از سوی علما مطرح شده است.
حضرت علی علیه السلام در این خطبه می فرماید یکی از کارهای حضرت امام زمان علیه السلام این است که هدایت را بر کارهای نفسانی غلبه خواهند داد و ملاک و معیار را قرآن قرار می دهند در حالیکه قبل از ظهور معیار اندیشه و سلیقه افراد است.
بعد از ظهور حضرت امام زمان علیه السلام دیگر هیچ انسانی نمی تواند سلیقه و رای خودش را بر قرآن مقدم کند چرا که حضرت ولی عصر(عج) در حقیقت مفسر قرآن کریم است.
طبق روایت عده ای در زمان ظهور می‌خواهند برداشت و تفسیر و قرائت خودشان را به حضرت ولی عصر(عج) تحمیل کنند و به وسیله برداشت‌ها و تفسیرهای سلیقه‌ای برای مقابله با حضرت اقدام می‌کنند.
اگر نظریه پردازان اجتماعی و فرهنگی مقابل قرآن تسلیم نباشند و تفکرات خود را در قالب تفسیرها و قرائت های مختلف ارائه بدهند در حقیقت به سوی گمراهی رفته اند.
عده ای در جامعه فعلی ادعا می کنند حجاب زنان در قرآن ذکر نشده و واجب هم نیست و در این خصوص کتب و مقالات مختلفی را می نویسند در حالی که اینگونه افراد تفسیرهای سلیقه ای از آیات قرآن را ارائه می دهند.
یکی از هشدارهای مهم در دوران غیبت این است که باید حواسمان باشد در عصر ظهور به جای تسلیم در مقابل حضرت ولی عصر(عج)، با حضرت جنگ و محاربه نکنیم.
لازم است در ایام نیمه شعبان در کنارتعظیم شعائر مذهبی و برپایی مراسمات جشن و سرور، معرفت افزایی نسبت به امام زمان علیه السلام صورت بگیرد.
لازم است دهه مهدویت به دهه معرفت افزایی نسبت به ولایت اهل بیت(ع) تبدیل شود تا منتظرین به هنگام ظهور دچار حیرانی نشوند.
اگر در عصر غیبت، امام شناسی، به درستی صورت پذیرد، به هنگام ظهور دیگر سرگردانی و غفلت نسبت به امام زمان علیه السلام پیش نخواهد آمد و صیحه رحمانی از صیحه شیطانی به راحتی تشخیص داده می شود.
مدعیان دروغین در دوران غیبت کبری ادعای نیابت خاص از امام زمان علیه السلام دارند که باید توجه جدی شود که این افراد نتوانند خدشه ای بر مسئله مهدویت وارد کنند.
متاسفانه امروزه بازار مدعیان دروغین خیلی داغ است و عده ای در دام مدعیان کذاب نیابت خاص گرفتار شده اند و با ترفندها و حیله های مختلف جوانان را به بیراهه می برند.
شیعه در طول غیبت کبری هوشیاری خود را نسبت به مسئله ظهور حفظ کرده است و واقعا حیف است با سخنان مدعیان دورغین نسبت به مسئله ظهور، دچار غفلت شود.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    عالی

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی