display result search
منو
شرح بیانیه گام دوم، جلسه چهاردهم

شرح بیانیه گام دوم، جلسه چهاردهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 17 دقیقه مدت قطعه
  • 180 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی با موضوع "شرح بیانیه گام دوم"، جلسه چهاردهم، سال 1397


مقام معظم رهبری در اد امه می فرمایند: «ششمین برکت انقلاب این است که عیار معنویت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه به گونه ای چشمگیر افزایش داد. منش حضرت امام خمینی درطول دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب را بیش از هرچیز رواج داد؛ آن انسان معنوی و عارف و وارسته از پیرایه های مادی، در راس کشوری قرار گرفت که مایه های ایمان مردمش بسی ریشه دار و عمیق بود، هرچند دست تطاول تبلیغات مروج فساد و بی بند و باری در طول دوران پهلوی ها به آن ضربه های سخت زده و لجن زاری از آلودگی های اخلاقی غربی را به درون زندگی مردم و به خصوص جوانان کشانده بود ولی رویکرد دینی، اخلاقی در جمهوری اسلامی دلهای مستعد و نورانی را مجذوب کرد و فضا به سود دین و اخلاق دگرگون شد.»

همه تلاش پهلوی برای بی دین شدن مردم بود مثل تعطیل کردن روضه امام حسین علیه السلام و مساجد و کشف حجاب و... این وضعیت دولت پهلوی بود و فاسدترین شخص هم بر راس امور بود. اما بعد از انقلاب یک انسان متقی که نمازشبش ترک نمی شد روی کار آمد و مشخصا دین به سمت مردم می رود.
این بیانیه یک نقص دارد و آن نقص از سمت نویسنده است؛ یعنی عدم اشاره رهبر معظم انقلاب به تلاش ها و مجاهدت های خودشان در این سی سال…
بحث مدافعان حرم و خانواده های شهدا هنوز هم ادامه دار است اینها کسانی هستند که هرگز از فرستادن شهیدشان پشیمان نیستند.

اینجا دانشگاه است که متهم به بی دینی ست درحالی که درآن روزانه 50 نماز جماعت برگزار می شود. از برکات انقلاب است که مساجد و اماکن مذهبی رونقی بی سابقه گرفته است. الحمدلله به برکت انقلاب، نماز و حج و روزه داری و انفاقات و صدقات و واجبات و…به ویژه در میان جوانان رونق پیدا کرده است. این معجزه ی دیگری از انقلاب است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 17:06

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی