display result search
منو
رویدادهای بزرگ در زندگی امام رضا (ع)

رویدادهای بزرگ در زندگی امام رضا (ع)

  • 2 تعداد قطعات
  • 28 دقیقه مدت قطعه
  • 1091 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام حسن عرفان با موضوع "رویدادهای بزرگ در زندگی امام رضا (ع)"


در زندگی امام رضا (ع) رویدادهای بزرگی اتفاق افتاده است که خیلی قابل توجه می‌باشد. یکی از رویدادها ورود ایشان به شهر نیشابور بوده است. شهر نیشابور توسط شاپور در حکومت ساسانی ساخته شده است. این شهر سابقه عظیمی در فرهنگ و تمدن دارد؛ یکی از شهرهای پر سابقه جهان می‌باشد و کانون محدثان و بزرگان بوده است. زمانی که امام رضا (ع) به این شهر وارد می‌شوند حماسه‌ای بزرگ در این شهر اتفاق می‌افتد. استقبال عظیمی از حضرت در این شهر به عمل می‌آید. هرچند مردم این شهر از اهل تسنن بوده‌اند، استقبالی که از حضرت می‌شود از نظر تاریخی کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر بوده است.

در تاریخ آمده است که یکی از محدثان اهل تسنن با بیست هزار نفر به استقبال حضرت آمدند. کیفیت استقبال بسیار عجیب بوده است. بعضی از شوقی که داشتند بلند بلند گریه می‌کردند و گروه دیگری خودشان را به خاک افکنده بودند. آمده است که پای استر امام رضا (ع) را می‌بوسیدند.

این استقبال نشان داد که قدرت غیر از محبوبیت است. کسانی که ایمان دارند و عمل صالح می‌کنند خداوند محبتشان را در دل دیگران می‌اندازند. در خصوص این محبت امیر المؤمنین (ع) می‌فرمایند که بزرگترین گنج‌ها و سرمایه‌ها این است که کسی در دل مردم جای داشته باشد.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی