display result search
منو
امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه ششم

امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی، جلسه ششم

  • 1 تعداد قطعات
  • 39 دقیقه مدت قطعه
  • 213 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع «امام حسین(ع) مظهر رحمت الهی»، جلسه ششم، سال 1399

ما وقتی در مجلس اهلبیت علیهم السلام حضور داریم به واسطه نورانیت و معنویت مجلس حال خوبی داریم. این فضا یک فضای نورانی در قلب و وجود ما ایجاد می کند. چرا با پایان یافتن این ایام و عدم حضور در چنین مجالسی دوباره وسوسه های شیطانی شروع می شود و هواهای نفسانی بر ما غلبه می کند و آن پاکی و طهارت را از دست می دهیم و به عبارتی توبه ای که به واسطه این مجالس ایجاد شده شکسته می شود؟ چه کار باید کرد؟

یکی از راهکارهای اساسی این است که باید زمینه های گناه را از بین برد. یکی از مواردی که باعث دور شدن ما از معنویت می شود این فضای حاکم بر ماهواره ها و فضای مجازی است. بحث ما بحث سیاسی نیست و قصد ورود به چنین بحثی را ندارم اما یک سوال مطرح می کنم و آن این است که شماها قبول دارید که اینهایی که دهها شبکه ماهواره ای برای ما می فرستند و به طریقی طراحی نموده اند که بتوانیم آنها را به آسانی بگیریم، حتما دشمن ما هستند و دوستی با ما ندارند؟ اینها در قصه تحریم ها به بدترین شکل ممکن عمل می کنند و حتی داروی بیمار سرطانی که نیاز فوری چنین بیمارانی هست را اجازه ورود نمی دهند. هیچ کشوری تا کنون چنین تحریم هایی را در تاریخ خود تجربه نکرده است. حالا دشمنی که چنین عملکردی دارد، واقعا به دنبال خیر ماست که دهها شبکه ماهواره ای را با این همه هزینه برای ما محیا کند یا اینکه به دنبال اهداف شیطانی ماست؟! خطر موشک نظامی بیشتر است یا خطر موشک فرهنگی؟! تخریب موشک فرهنگی آنقدر شدید و عمیق است که جمع کردن و سامان دادن آن به راحتی امکان پذیر نیست. موشک فرهنگی تمام ارزش های اخلاقی و اعتقادی جامعه را در تمام سطوح با مشکل مواجه می سازد.

امام عسکری علیه السلام می فرماید: برگشت دادن کسی که آلوده گناهی شده مثل معجزه می ماند. نه اینکه نشود ولی کار بسیار سختی است. پس لازم است این معنویتی که در این جلسات ایجاد می شود را حفظ و بر تقویت آن بیفزاییم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 39:58

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی