display result search
منو
علت تنهایی و غربت ولی خدا  – جلسه پنجم، سال 1398

علت تنهایی و غربت ولی خدا – جلسه پنجم، سال 1398

  • 1 تعداد قطعات
  • 59 دقیقه مدت قطعه
  • 240 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع علت تنهایی و غربت ولی خدا – جلسه پنجم، سال 1398

یکی از عوامل که باعث می شود ولی خدا تنها بماند، شبهه ها و فتنه ها است.
شبهه مطالبی است که در جامعه پراکنده شده و باورها و اعتقادات انسان را هدف گرفته و او را به اشتباه می اندازد. مومنین باید دینداری خود را عمیق تر کنند تا سقوط نکنند.
عمر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم محدود است اما دین پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم باید تا قیامت ادامه داشته باشد. پس باید بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم، دین حافظی داشته باشد که او همان امام است.
سنگین ترین شبهه در صدر اسلام که در زمان حیات پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود و شیعه و سنی نیز آن را درج نموده اند، کنار بستر پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم رخ داد. در واقع اعلان جدایی قرآن از عترت بود و این خیانت بزرگی بود که قرآن را نیز از خاصیت می اندازد.
بهره مندی از قرآن، یعنی اینکه از آن جنبه هدایت و رحمت و نور و... قرآن استفاده کنی و این فقط برای کسانی است که قرآن را با عترت بگیرند.
همین قرآن که برای مومنین شفا است برای ظالمین خسارت است. قرآن یک طناب است. هم می شود از چاه به بالا آمد یا به داخل چاه رفت.
قرآن شرط دارد برای ارائه نور و رحمت و... . اگر کسی بخواهد وارد بر ساحت قرآن شود باید اذن دخول بگیرد. یکی از شرایط ظاهری این است که دل بشکند. بهره برای کسی است که به او اذن دخول داده اند.
مهمترین ادب قرآن این است که قرآن را متصل به اهلبیت علیهم السلام و با اعتقاد با ولایت بگیرید. قرآن باید کنار عترت باشد تا خاصیت داشته باشد. کسی که ارتباط با ولایت نداشته باشد از قرآن هیچ بهره ای نمی برد.
حقیقت قرآن در سینه اهلبیت علیهم السلام است. جبرئیل که قرآن را برای پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می آورد، قرآن را از مقام نوری برای مقام جسمانی می آورد. اینگونه نیست که وقتی جبرئیل قرآن را می آورد معلم پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم باشد. اینگونه نیست که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم از قرآن چیزی نداند. حقیقت قرآن در سینه پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است، قبل از اینکه جبرئیلی در کار باشد.
شیطان خوب می داند که راه هدایت کجاست. تمام سعی شیطان و دستگاه او این است که پیوند بین مومنین با ولی خدا را قطع کند. چون نتیجه این قطع پیوند، عدم هدایت انسان می شود.
شیطان می گوید من در صراط مستقیم تور پهن می کنم و صراط مستقیم یکی بیشتر که نیست و آن هم صراط ولایت است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 59:14

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی