display result search
منو
فلسفه شهید و شهادت و رابطه آن با اسلام

فلسفه شهید و شهادت و رابطه آن با اسلام

 • 1 تعداد قطعات
 • 39 دقیقه مدت قطعه
 • 2035 دریافت شده
سخنرانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با موضوع فلسفه شهید و شهادت و رابطه آن با اسلام ، سال 1395

شهید به مدار مغناطیسی رسول الله و آل الله اتصال دارد. به همین دلیل شهید صاحب اعجاز است. به همین دلیل مردم با معرفت به قبور شهدا التجا و توسل پیدا می کنند.
شهید چون ذوب در خدا شده است اخلاص پیدا کرده و چون اخلاص پیدا کرده، اتصال پیدا کرده است و فرقی بین آنها و معبودشان نیست. این یک قاعده الهی است.
هر کس به مدار مغناطیسی علی بن ابیطالب نزدیک تر شد، این مدار بر او اثر گذاشته و کمیل بن زیاد می شود.
فلسفه شهید، فلسفه این اتصال است. اتصال قطره به دریا. قطره دیگر دیده نمی شود. همه اش دریاست. قطره جزئی از دریا شده است.
پدر و مادر شهید هم همینطور. این ژن مطهر در درون این وجود نسل به نسل منتقل شده.
قدر این پدران و مادران شهید را بدانید. همه رحمت الهی بعضی وقت ها از یک بهانه ای شروع می شود. از یک شخص عادی، از یک زن روستایی، از این فرزند شهید، از اشک چشم او در آن شبی که ما نمی بینیم. اینها منشأ رحمت الهی هستند.
در تاریخ سؤال می کنند شهدا برای چه شهید شدند؟ برای چی رفتند؟ همه باید به این سؤال جواب بدهیم. این سؤال را باید از جمع خودمان، از وجدان خودمان، از فطرت خودمان بکنیم. این همه جوان، نخبه و... شهید شدند. چرا؟
قربانی مهم است اما مهمتر از قربانی، آن چیزی است که انسان برای آن قربان می شود. عظمت آن چیزی که برایش قربانی می شود مهمتر از خود قربانی است. امام حسین علیه السلام عظیم است اما اعظم از امام حسین علیه السلام آن چیزی است که امام حسین علیه السلام برای آن قربانی شد و آن اسلام است. امام حسین علیه السلام فرمود «إن کان دین محمد لم یستقم الّا بقتلی فیا سیوف خذینی» و...
کمتر از صد سال اسلام، اسلام نابی بوده که بوی پیامبر از آن استشمام می شده و بیش از سیزده قرن اسلام، اسلام امویان، اسلام عباسیان، اسلام عثمانیان در تاریخ های طولانی بر جهان اسلام حاکم شد. همه این انحرافات که در عالم اسلام به وجود آمد بر اثر آن حکومت های فاسد خودکامه ای بود که به نام اسلام حکومت کردند.
امروز در جامعه ما این ممزوجیت دین و قومیت و ملیت خیلی مهم است که هنر امام خمینی بود.
امام با اسلام در هیکل یک حکومت این کار مهم را انجام دادند و آن را بیمه کرد. امام اسلام ناب را کاوش کرد و بر چارچوب قامت این ملت پوشاند. اگر امروز این کشور از پشتوانه اسلام و مذهب برخوردار نبود در همه دوره ها و هجوم هایی که به این کشور صورت گرفت این کشور تمام می شد مثل دوره های قبل از خود می شد و به آن بر می گشت.
امام برای احیای مجدد دین اسلام این ملت ایران را شایسته آن دید. لذا امروز دفاع از نظام اسلامی مساوی است با دفاع از اسلام و به همین علت امام فرمود دفاع از اسلام از اوجب واجبات است.
جمهوری اسلامی ایران با کدام نظام قابل مقایسه است؟ عزت و عظمت و استقلال ایران امروز بر هر چیزی ارجحیت دارد.
و اما مسئله مهم دیگر مسئله سلوک، اخلاق و نحوه رفتار شهدای ماست. چه امری مهم شد اینها اینقدر ماندگار شوند؟ یکی از برجستگی های جنگ ما این بود که قله های آن قله های مطهر و مرتفعی بود. اگر قله مرتفع بود دامنه زیبا و سرسبز می شود. چشمه های جوشان از دامنه سرازیر می شود.
فرماندهی در جنگ ما امامت بود نه هدایت. برو نبود بلکه بیا بود. جنگ ما یک گنج بود که بیت الحرام و طواف حجاج در برابر او کم است. یکی از مشخصه های جنگ اخلاص در همه چیز بود.
جامعه ای صالح می شود که در آن افراد صالح حاکم شوند. افراد منزه جامعه را منظم می کنند.
ضرورت و وجوب جامعه ما درمان درد جامعه امروز ما درک این درد جبهه و جنگ است.

قطعات

 • عنوان
  زمان
 • 39:38

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • کاربر مهمان
  بسیار مفید
 • کاربر مهمان
  عالی
 • کاربر مهمان
  عالی 👍
 • کاربر مهمان
  عالی
 • کاربر مهمان
  شیرمادر حلالتون،فایل هایی از سخنرانی سردار دارم که شما ندارید دوست دارم در این اپلیکیشن منتشر کنید
 • کاربر مهمان
  عالی بود

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی