display result search
منو
به جوانان اهمیت دهیم

به جوانان اهمیت دهیم

  • 1 تعداد قطعات
  • 38 دقیقه مدت قطعه
  • 417 دریافت شده
سخنرانی آیت الله رضا استادی با موضوع به جوانان اهمیت دهیم

آینده ی هر کشوری به آینده ی جوانان آن کشور بستگی دارد. هر موفقیتی که امروز برای جوان حاصل شود، آینده ی کشور را رشد خواهد داد. در این مورد همه ی مردم به نوعی مسئول خواهند بود و هر کس به طریقی باید در این راستا وظیفه اش را به خوبی انجام دهد. دین نیز در این مورد موظف است شرایطی را فراهم نماید که جوانان را جذب خود کند.
جوان و نوجوان در هر زمینه ای تأثیرپذیری بیشتری نسبت به دیگر افراد دارد. این مورد هم خطرساز است و هم خوب است. مهم این است که باید به زندگی و افکار جوانان هدف داد و درست هدایتشان کرد. خوب جلوه دادن دین و بیان نکات مثبت و تبلیغ دین موجب جذب جوانان می شود در این صورت است که می توان به هر امری رنگ دینی زد و به جامعه عرضه کرد. با این روش دین امری قابل پذیرش و لذت بخش برای همه می شود.
در مقابل، دشمنان نیز به این حقیقت دست یافته اند و از همین طریق وارد عمل شده اند. آنها سعی دارند تا امور غیر مذهبی را زیبا جلوه دهند تا جوانان را به خود جذب نمایند. این خطر در همه ی دوران ها و برای همه ی جوانان وجود داشته و اگر حواسمان جمع نباشد خطر همواره در کمین است. همچنین در بسیاری از آیات و روایات جوانان مورد خطاب قرار گرفته اند که باید از خود مراقبت نمایند. جوانی و عافیت دو نعمت بزرگ است که معمولا وقتی از دست می رود، قدر آن دانسته می شود. احترام گذاشتن به جوانان موجب می شود تا آنها جذب خانه و خانواده گردند. محیط خانواده همواره بهترین و سالم ترین محیط برای فرزندان است و پدر و مادر باید برای این امر بسیار تلاش نمایند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 38:10

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی