display result search
منو
فضیلت روز دَحوُالارض و بیان حیات علمی، عبادی و سیاسی امام رضا (علیه السلام)

فضیلت روز دَحوُالارض و بیان حیات علمی، عبادی و سیاسی امام رضا (علیه السلام)

  • 1 تعداد قطعات
  • 26 دقیقه مدت قطعه
  • 210 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع فضیلت روز دَحوُالارض و بیان حیات علمی، عبادی و سیاسی امام رضا (ع)

«دَحوُالارض» به معنای گسترده شدن زمین است و اشاره به واقعه ی گسترده شدن زمین از زیر خانه ی کعبه دارد. بیست و پنجم ذی القعده به دحو الارض مشهور است و اعمال بسیاری برای این روز ذکر شده که مهمترین آن روزه داری است. روزه ی این روز معادل شصت ماه روزه داری است و البته زیارت امام رضا (ع) در این روز نیز برترین عمل ذکر شده است.
امام رضا (ع) در دوران حیاتشان به عنوان فردی مؤثر در زمینه های علمی، عبادی و سیاسی و دیگر امور بودند. برای مثال از این امام بزرگوار احادیث بسیاری برجای مانده که در بیشتر آنها موضوع امامت مورد توجه قرار گرفته است. امام رسالات بسیاری در زمینه ی طب و اصول دین و دیگر زمینه ها از خود برجای گذاشتند.
امام رضا (ع) در دوران امامتشان با مشکلات بسیاری روبرو بودند که یکی از مهمترین آنها این بود که برخی ایشان را به امامت نمی شناختند و معتقد بودند که بعد از امام هفتم امام دیگری وجود ندارد. ایشان با علم امامت و با صبر و بردباری به رفع این مشکلات پرداختند.
یکی از ویژگی های بارز امام رضا (ع) رأفت و مهربانی ایشان بود. مهربانی ایشان به حدی بود که هرگاه کسی از ایشان خواسته ای داشت با مهربانی آن را برآورده می کردند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 26:53

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی