display result search
منو
آرامش در زندگی

آرامش در زندگی

  • 1 تعداد قطعات
  • 32 دقیقه مدت قطعه
  • 162 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام رضا استادی با موضوع آرامش در زندگی

رسیدن به آرامش در زندگی خواسته ی همه ی انسان ها است. یکی از راه های رسیدن به این هدف، استفاده از تجربیات دیگران است که بسیاری از مشکلات را حل می کند. البته اگر انسان ائمه (ع) را الگوی زندگی خود قرار دهد و از تجربیات آنها استفاده کند بسیار بهتر و مفیدتر خواهد بود.
بنا بر روایات شخصی از امام صادق (ع) پرسید که مبنای زندگی شما چه چیزی بوده که هم خیر دنیا در آن وجود دارد و هم خیر آخرت ؟
امام در پاسخ فرمود: هر انسانی باید به چهار باور ایمان داشته باشد تا به خیر برسد.
1. خدا بر همه ی اعمال ما آگاه است.
این موضوع موجب می شود تا همواره مراقب اعمال خود باشیم و دچار غفلت نشویم .
2. عدم آرامش در زندگی به خاطر نبودن ایمان است.
ایمان موجب می شود تا اضطراب از انسان دور باشد و به آرامش حقیقی برسد. خدا کافی المهمات است و برای هر موجودی روزی مشخصی در نظر گرفته که دیگران نمی توانند به آن دست یابند.
3.هر انسانی وظیفه ای دارد که تنها خودش می تواند از انجام آن بر آید به همین دلیل تنبلی جایز نیست .
4. اعتقاد به معاد و وجود جهان دیگر موجب می شود تا انسان آگاه باشد که فرصتش رو به اتمام است و با مرگ به جهان دیگری منتقل خواهد شد.
این موضوع باعث می شود تا انسان ها از انجام گناه و خطا خود را حفظ کنند.
کسانی از مرگ می هراسند که دنیا را ساخته اند اما توشه ای برای آخرت خود نفرستاده اند. سفر مرگ آمادگی می خواهد و انسان در دنیا باید خود را برای این سفر آماده کند. انجام واجبات و ترک محرمات از جمله ی این آمادگی ها است. دارا بودن خلق نیک نیز می تواند برای انسان راهگشا باشد. یکی از علامت های ایمان این است که انسان از انجام گناه خود ناراحت و شرمنده باشد و همواره از گناه خود عذر بخواهد. ذکر خداوند متعال از جمله اموری است که انسان را در مسیر درست هدایت خواهد کرد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 32:09

مشخصات

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی