display result search
منو
دشمن به دنبال  هویت‌زدایی از جوانان

دشمن به دنبال هویت‌زدایی از جوانان

  • 6 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 148 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با موضوع «دشمن به دنبال هویت‌زدایی از جوانان»، سال 1402

در عظمت مقام والای حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها همین بس که سه امام معصوم در مقام زیارت ایشان فرموده اند اگر کسی زیارت با معرفت نسبت به مقام و شأن و منزلت ایشان انجام دهد وارد وادی بهشت می شود.
حضرت معصومه سلام الله علیها علاوه بر مقامات معنوی و مرتبه بلند انسانی و روحانی، نقشی بسزا در شکل گرفتن و جهت دادن شخصیت بانوان و دختران مسلمان دارند. امروز هدف دشمن برای سلطه بر یک کشور جنگ نظامی نیست زیرا جنگ نظامی و تحریم اقتصادی پر هزینه و کم فایده است از این رو دشمن به دنبال از بین بردن هویت دینی و ملی مردم ایران است تا آنها را از درون تهی کند و مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی را از بین ببرد.
انقلاب اسلامی ایران امتداد بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است. بزرگترین کار پیامبر عظیم الشأن اسلام این بود که به مردم آن زمان هویت انسانی و دینی داد و توانست با این سرمایه بی بدیل از میان آن انسان های جاهل و وحشی بزرگترین تمدن بشری را به وجود آورد و انقلاب اسلامی ما هم همین خط نورانی پیامبر را دنبال کرد.
رهبر معظم انقلاب فرمودند مهمترین کار انقلاب این بود که ما را از هاضمه غرب بیرون کشید و به ما هویت و استقلال داد. قدرت های سلطه گر در تلاش هستند که سلطه اقتصادی و سیاسی بر کشورها پیدا کنند و این هدف شوم محقق نمی شود مگر اینکه سلطه فرهنگی پیدا کنند و هویت انسانی، دینی و ملی را از آن جامعه بگیرند و فاقد هویت کنند.
فرعون هم برای اینکه مردم را تحت سلطه و قدرت خویش قرار دهد هویت انسانی مردم را گرفت و خفیف و حقیرشان کرد. وقتی ملت و جامعه ای فاقد هویت انسانی و کمال بشری باشد هر نوع ذلت و خاری را می پذیرد و وقتی ملتی ذلت پذیر شد خدایی فرعون از سوی جامعه پذیرفته می شود.
امام راحل فرمودند بزرگترین ضربه ای که استعمار بر ما وارد کرد سلب شخصیت ما بود. بزرگترین ضربه دشمن غارت نفت، اموال عمومی و حاکم کردن مزدوران نیست بلکه سلب شخصیت ما بود و وقتی دشمن در این هدف شوم موفق شد اهداف دیگر خود به خود در اختیار دشمن قرار می گیرد.

قطعات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی