display result search
منو
راه های ارتباط با امام عصر (عج)

راه های ارتباط با امام عصر (عج)

  • 1 تعداد قطعات
  • 34 دقیقه مدت قطعه
  • 330 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سید حسین حسینی قمی با موضوع "راه های ارتباط با امام عصر (عج)"، سال 1398

یکی از راه های ارتباط با امام عصر (عج) همین دعاها و زیارت هایی است که برای ایشان خوانده می شود؛ از جمله زیارت آل یاسین است. مرحوم محدث قمی فرمودند: این زیارت از شخصیت بزرگواری به نام حمیری است که در زمان غیبت صغری امام زمان (عج) زندگی می کردند و نامه ای برای امام زمان (عج) نوشتند و فرمودند ما چگونه با شما ارتباط داشته باشیم و حضرت در پاسخ فرمودند: "همان گونه که خدا به ما سلام می دهد شما هم سلام بده."

این زیارت آل یاسین متن و محتوای بسیار بالا و ارزشمندی را داراست. ما باید سعی کنیم روزمان را با زیارت آل یاسین و قرائت سوره یاسین آغاز کنیم و آن را به امام زمان (عج) هدیه کنیم. پس توجه و یاد امام زمان (عج) از طریق خواندن زیارت ها و دعاها یکی از راه های ارتباط ماست. راه دیگر ارتباط ما با حضرت امام عصر (عج) دیدار با ایشان است اما آیا این دیدار برای همه میسر است؟ همه باید برای این دیدار تلاش کنند؟ ما باید بدانیم که در عصر غیبت کبری هستیم و قرار نیست همه امام زمان (عج) را ببینند و بر دیدار امام اصرار نداشته باشید. این تصمیم و اراده الهی است و همینکه ما تسلیم باشیم بالاتر از دیدار امام است.

ما باید پیش از اینکه برای تسریع ظهور دعا کنیم برای قابلیت ظهور دعا کنیم. ما باید قابل باشیم تا امام ظهور کند. ممکن است ما به دوران ظهور هم برسیم اما ظهور برای ما خیر و عافیت نداشته باشد، دوران ظهور اوج ایثار و عدالت و معرفت است. در عصر ظهور عده ای که فکر می کردند منتظر ظهور هستند با امام زمان (عج) می جنگند و قرآن را آنگونه که خودشان می خواهند تفسیر می کنند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 34:17

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی