display result search
منو
امام خمینی(ره)، امام تحول بود_ 17 قطعه صوتی

امام خمینی(ره)، امام تحول بود_ 17 قطعه صوتی

  • 17 تعداد قطعات
  • 46 دقیقه مدت قطعه
  • 214 دریافت شده
سخنرانی شهید سید ابراهیم رئیسی با موضوع «امام خمینی(ره)، امام تحول بود»، سال 1402

امشب شب چهاردهم خرداد ماه و ایام رحلت امام بزرگوار و عظیم الشأن است، یاد امام و شهدی عالیقدر ویژه شهدی 15 خرداد را گرامی داشته و به روح بلند و ملکوتی امام درود می فرستیم.
بیش از هر زمانی لازم است شخصیت و انقلاب شکوهمندی که بنیان‌گذارش امام خمینی (ره) بود رابشناسیم. لازم است شخصیت، راه و کلام و سیره امام شناخته شود گرچه سالها از رحلت ایشان گذشته ولی احساس ما این است که او زنده است زیرا میراث گرانقدر و آثار وجودی ایشان زنده است.
خداوند متعال در حدیث قدسی فرمود:
«عبدی أطعنی أجعلک مثلی، أنا حیّ لا اموت اجعلک حیّا لا تموت، أنا غنیّ لا أفتقر أجعلک غنیّا لا تفتقر، انا اقول للاشیاء کن فیکون و انت تقول للاشیاء کن فیکون»؛
در این حدیث آمده: بنده من، از من اطاعت کن تا تو را مثل خودم در زمین قرار دهم، من زنده ای هستم که مردن در من راه ندارد، اگر من را بندگی کنی تورا آنگونه قرار می‌دهم که هرگز مردن در تو راه نداشته باشد. احساس ما این است که این حیات شامل امام شده است، امام‌ خمینی(ره) حیات دارد و زنده است.
زنده بودن امام به زنده بودن راه امام است. راه امام خمینی امروز بیش از هر زمانی در عالم رونق دارد.
کلمات تخصصی و نورانی امام (ره) در مجامع علمی و حوزه ای مورد بحث و تبادل نظر است. 50 جلد امام موسوعه امام که به همت دفتر نشر آثار امام چاپ شده است در اختیار مردم قرار گرفته است و آخرین جلد آن تفسیر سوره مبارکه حمد و نامه ها و نوشته های امام است، این ها حیات دارد.
امام‌خمینی، امام تحول بود. میراث گرانقدر امام که انقلاب اسلامی است حیات دارد، اصالت انقلاب اسلامی به نام‌ مبارک امام (ره) است و نباید گذاشت نام امام کمرنگ شود. می خواهند از انقلاب اسلامی و انقلاب امام هویت زدایی کنند، نباید اجازه داد، می خواهند در مسیر و راه و خط امام انحراف و تحریف کنند، نباید این اجازه را داد، راه و مسیر امام نورانی است و همه را به سوی سعادت فرا می خواند.
امام مرد خدا بود و تمام‌ موفقیت در زندگی شخصی و اجتماعی و سیاسی و حکومتی او به این دلیل بود که ایشان مرد خدا است. سنگ زیربنای تفکر و اندیشه امام و رمز موفقت ایشان این جمله است که "عالم در محضر خدا است".

قطعات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    روحشون شاد شافع همه ما باشند ان شاالله
  • کاربر مهمان
    سلام بر شما محبوب دل ما دل تنگ شما هستیم

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی