display result search
منو
هویت و شخصیت زن

هویت و شخصیت زن

  • 1 تعداد قطعات
  • 47 دقیقه مدت قطعه
  • 29 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانی با موضوع «هویت و شخصیت زن»، سال 1403

متأسفانه در این دوران گردوخاک فرهنگ مادی‌گرایی بر جامعه ریخته شده و غفلت از ارزش‌هایی چون مادر، پدر، معلم و… را به همراه داشته است؛ لذا روزی را به نام روز مادر، پدر، دختر و معلم قرار می‌دهیم، تا در این روز بیش از هر زمان دیگری به فکر این ارزش‌ها باشیم.
در فرهنگی که احترام به مادر، کفاره گناهان قرار می‌گیرد، زن از جایگاه والایی برخوردار است. در فرهنگ دینی دختر حسنه و پسر نعمت است؛ لذا به خاطر داشتن دختر ثواب اعطا می‌شود و چون پسر نعمت است، در روز قیامت از آن سؤال خواهد شد.
اگر کسی دختر داشته باشد، خدا یاورش خواهد بود و برکت در زندگی و مغفرت و آمرزش شاملش خواهد شد. ملائکه الهی پیوسته خانه‌ای را که دختر در آن باشد زیارت می‌کنند؛ اگر کسی یک دختر داشته باشد، خداوند متعال این برکت را سپری در مقابل آتش جهنم قرار می‌دهد.
پیش از اسلام در جامعه ای که دختر را لکه ننگ خانواده و طایفه می‌دانست، پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله همواره دستان دخترشان زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها را می‌بوسیدند. متأسفانه جامعه کنونی به جاهلیت مدرن مبتلا شده که هویت و نقش‌های زنان را نشانه گرفته است.
بانوان رهبران عواطف جامعه هستند. حضرت زینب سلام‌الله‌علیها بعد از کربلا عواطف را مدیریت نمودند و وجدان‌ها را به سمت محبت اهل بیت علیهم السلام و تنفر از بنی امیه سوق دادند.
مردان پشتوانه اجتماع اراده‌ها و قدرت‌های جامعه هستند. هرجا زن وارد میدان شود، می‌تواند عواطف و احساسات جامعه را جمع کند؛ اگر زنان نمی‌بودند تا در گذرگاه‌های مختلف تاریخی احساسات، عواطف و شور جامعه را به نفع جبهه حق جمع کنند، مردان کم می‌آوردند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 47:27

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی