display result search
منو
راهکار تداوم برکات ماه رمضان

راهکار تداوم برکات ماه رمضان

  • 1 تعداد قطعات
  • 28 دقیقه مدت قطعه
  • 31 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری با موضوع «راهکار تداوم برکات ماه رمضان»، سال 1403

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند اگر مردم می‌دانستند در ماه رمضان چه امتیازاتی خدا برای آنها قرار داده از خدا می‌خواستند همه سال ماه رمضان باشد.
ماه رمضان ماه ذکر است؛ زیرا هر چیزی که متصل به خداوند شود تبدیل به ذکر می‌شود و خداوند تضمین کرده ذکر خود را حفظ کند. انسان‌ها موجودات منفعت‌طلبی هستند. خداوند فقط می‌خواهد به ما بیاموزد که منافع دنیا فقط منافع مادی نیست؛ بلکه باید معنوی را هم ببینیم و به فکر کسب منافع معنوی خود نیز باشیم.
دنیا میدان مسابقه و امتحان است تا مشخص شود چه کسی خوب عمل می‌کند. اگر ما به ذکر خداوند متصل شویم خداوند ما را از انحرافات و تبعیت از شیطان حفظ می‌کند و ماه رمضان ماهی است که مردم متصل به ذکر خدا از طریق قرآن، توسل، استغفار، نماز و خیرات می‌شوند.
بسیاری از ترس‌های انسان نوعی انحراف فکری ناشی از ندیدن خداوند در زندگی است. اگر در ازدواج و دیگر مسائل زندگی یک نفر بگوید من تو را پشتیبانی می‌کنم دلگرم می‌شویم؛ ولی وقتی خدا گفته ازدواج کنید و فرزند بیاورید من شما را پشتیبانی می‌کنم او را نمی‌بینیم و لذا می‌ترسیم بنابراین ترس از ازدواج و فرزندآوری به‌خاطر ندیدن خدا در زندگی است.
خداوند می‌گوید اگر متصل به ذکر شوید نمی‌گذارم انحراف پیدا کنید. انحراف فکری، عملی و شخصیتی انواع انحراف است که گریبان‌گیر ما انسان‌ها است و اگر می‌خواهیم از این انحرافات نجات پیدا کنیم باید متصل به ذکر خداوند شویم و ماه رمضان ماه ذکر و اتصال مردم به ذکر است و به همین خاطر است که آمار دزدی، جنایت و گناه در ماه رمضان کاهش می‌یابد.
چند راهکار برای تداوم برکات ماه رمضان در بقیه ماه‌های سال: اولین کار این است که پیامبر صلی الله علیه وآله و سلم فرمودند هر کس روزهای اول، وسط و آخر ماه را روزه بگیرد؛ مانند این است که همه ماه را روزه گرفته است؛ دومین عمل قرائت روزانه قرآن در خانه، سومین کار سحرخیزی و استغفار قبل از اذان صبح و عمل چهارم حضور در مساجد و شرکت در نماز جماعت است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 28:00

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی