display result search
منو
یک نکته از یک جزء، جلسه بیست و پنجم

یک نکته از یک جزء، جلسه بیست و پنجم

  • 1 تعداد قطعات
  • 11 دقیقه مدت قطعه
  • 20 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی با موضوع «یک نکته از یک جزء»، جلسه بیست و پنجم، آیه 15 سوره شوری، سال 1403

جزء بیست و پنجم آیه 15 سوره مبارکه شوری:
فَلِذَٰلِکَ فَادْعُ ۖ وَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ ۖ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ ۖ وَقُلْ آمَنْتُ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ مِنْ کِتَابٍ ۖ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ۖ اللَّهُ رَبُّنَا وَرَبُّکُمْ ۖ لَنَا أَعْمَالُنَا وَلَکُمْ أَعْمَالُکُمْ ۖ لَا حُجَّةَ بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمُ ۖ اللَّهُ یَجْمَعُ بَیْنَنَا ۖ وَإِلَیْهِ الْمَصِیرُ
یکی از جملاتی که خداوند بارها به آن اشاره فرموده است و در این آیه هم همان هست بحث استقامت هست، خداوند می فرماید و استقم کما امرت، همانطور که به تو دستور داده شده است ای پیامبر باید استقامت کنی! تبلیغ دین بدون استقامت جلو نمی رود. نمی شود انسان خودش را یک انسان مؤمنی بداند اما در سختی های دین داری استقامت نداشته باشد.
بزرگان ما چه سختی هایی کشیدند که امروز این دین به این صورت به دست ما رسید. مبلِّغ دین باید استقامت داشته باشد. با یک تهمت و با یک شایعه نباید دست از تبلیغ اش بردارد.
نماینده آیة الله بروجردی به یک شهری برای تبلیغ رفت. این شهر خیلی شهر فاسدی بود، یک گروهی بودند اینها انواع و اقسام فساد ها را انجام می دادند. از زمانی که این روحانی آنجا برای تبلیغ آمده بود و تبلیغ می کرد، کم کم بازار آنها کساد شد، مردم به مسجد می آمدند، اینها دیدند اینطور که نمی شود، شروع کردند به شایعه درست کردن برای این روحانی، یک روز می گفتند که ایشان از ما مشروب می گیرد، یک روز یکی می گفت این خودش وضو نمی گیرد وقتی نماز می خواند، یکی می گفت فلان فساد رو انجام می دهد، وقتی که اتهامات بسیار زیاد شده بود، یک روزی ایشان به مردم گفت مردم! همه بیایید مسجد من کار دارم. این لات ها گفتند که خوب است دیگر حاج آقا می خواهد برود، ایشان بالای منبر رفت و گفت مردم اگر شنیدید من مشروب می خورم باور کنید! اگر شنیدید من نماز نمی خوانم باور کنید! اگر شنیدید من همه فساد ها را انجام می دهم باور کنید! فقط یک چیز را باور نکنید، آن هم اینکه من از اینجا رفته ام و من اینجا هستم و تبلیغ ام را انجام می دهم. این می شود استقامت در دین.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 11:46

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی