display result search
منو
تحکیم روابط خانواده، جلسه پنجم

تحکیم روابط خانواده، جلسه پنجم

  • 1 تعداد قطعات
  • 25 دقیقه مدت قطعه
  • 23 دریافت شده
سخنرانی سرکار خانم منصوره رحماندوست با موضوع «تحکیم روابط خانواده»، جلسه پنجم، سال 1400

یکی از مباحث مهم در خواستگاری صداقت است که صداقت در گفتار، رفتار و کردار را در یکی دو جلسه نمی شود به آن پی برد. برای پی بردن به درستی صداقت باید در تحقیقات خود، در محیط کار، محیط تحصیل و... و از زبان دیگران دریافتی هایی را داشته باشیم. در اینجا فرق بین دختر و پسر هم نیست. فرد به دنبال انتخاب مطلوب و درست است. حتما صداقت یک ریشه اصلی در زندگی مشترک است که باید به صورت صحیح انتخاب و نهاده شود تا باروری خوبی هم داشته باشد. این صداقت یکی از مواردی که خیلی سخت است و نیاز به زمان دارد تا به آن پی ببریم.
جلسات خواستگاری یعنی شناخت دختر و پسر از همدیگر. پس باید طرفین برای این موضوع برنامه مشخصی داشته باشند و چقدر خوب است که هر دو کمک کنند به یکدیگر تا بتوانند همدیگر را بهتر بشناسند. نیز کمک و راهنمایی درست خانواده ها در این امر بسیار کمک کننده خواهد بود.
بحث مهم دیگر موضوع مسئولیت پذیری است. قبلا می گفتند نوجوانی دو مرحله دارد. 12 تا 15 سالگی و 15 تا 18 سالگی. اما الآن 18 تا 21 را هم به این دوره اضافه کرده اند. چرا که مقوله مسئولیت پذیری در این دوره خیلی بی‌رنگ است و در شرایط فعلی و با مشاهده بی مسئولیت هایی، این 18 تا 21 را نیز اضافه کرده اند. این هم به این معنی نیست که همه تا 21 سالگی نوجوان هستند. این به این معنی است که وقتی نوجوانی تمام شد و جوان و مسئولیت پذیر شدند بروند ازدواج کنند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 25:53

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی