display result search
منو
حقیقت دوران غیبت، جلسه سوم

حقیقت دوران غیبت، جلسه سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 39 دقیقه مدت قطعه
  • 87 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمد رضا عابدینی با موضوع «حقیقت دوران غیبت»، جلسه سوم، سال 1400

انشاالله از جانب خدای سبحان برای همه‌ی ما قرار داده شود و با یک دست پر و با یک معرفتی انشاالله وارد این عید شویم همان‌طوری که فرمودند فَأْذَنْ لِی یَا مَوْلایَ فِی الدُّخُولِ، أَفْضَلَ مَا أَذِنْتَ لِأَحَدٍ مِنْ أَوْلِیَائِکَ، انشاالله بر این عید با بهترین اذن با اجازه وارد شویم بهترین بهره‌ها را ببریم.
از جمله اعمال امشب که در شب‌ها سال یکی از شب‌های مهم احیا شب نیمه‌ی شعبان است که حتی در بعضی روایات هست که جزء شب‌های قدر محسوب می‌شود و زمینه‌سازی برای شب‌های قدر بعدی هم هست. و حتی گاهاً اشاره شده در بعضی روایات که امشب برای امام زمان اعمال سال عرضه می‌شود ویک بیان زیبایی است که عرضه‌ی اعمال زمینه‌ی تقدیر اعمال است یعنی عرضه‌ی اعمال زمینه‌ی تقدیر اعمال است. لذا هر چه‌قدر عرضه‌ی اعمال با صفا و طاهرتر محقق شود حتماً تقدیر اعمال هم مطابق همین شکل می‌گیرد و مراتب عشقی که مردم امروز ابراز می‌کنند به امام زمان و محبتی که اظهار می‌کنند این در تقدیرشان هم حتماً تأثیر دارد. چون در عرضه‌ی اعمال محبت و عشق به شدت تأثیر دارد در تقدیر اعمال هم به همان نسبت تأثیر دارد.
خیلی باید امشب را قدر بدانیم. زراره بیان کرد من دوست دارم تمام آن معرفتی را که پیدا کردم و دارم از امام در دل ذره ذره، کوچک‌ترین مومن این باشد. یعنی امشب که می‌رسد آدم از خدا می‌خواهد آن معرفتی که اولیاءت پیدا کردند به امام زمان، لذتی که در ارتباط‌ها و مناجات‌ها این‌ها دارند روزی همه‌ی ما کوچک‌ترها هم بکن قابلیت را آن‌ها از رحم مادر نیاورده بودند قابلیت را هم تو دادی به ما هم انشاالله بده و به همه‌ی ذرات عالم.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 39:26

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی