display result search
منو
تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام، جلسه دوم

تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام، جلسه دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 45 دقیقه مدت قطعه
  • 52 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمد رضا عابدینی با موضوع «تأثیر حبّ در رابطه ما با امام معصوم علیه‌السلام»، جلسه دوم، سال 1401

ما در وجود خود قوای متعددی داریم که برخی از آنها را مانند بینایی، شنوایی، بویایی و... را می شناسیم و اگر آسیب و بیماری برای آنها پیش بیاید به فوریت در صدد درمان آنها بر می آییم چرا که می دانیم که نیاز ما به آنها چقدر زیاد است. اما برخی قوای دیگر در وجود خود را نمی شناسیم. عظمت و کاربرد و نتیجه آنها غیر قابل قیاس با شنیدن و دیدن و... است. اما چون به عنوان سرمایه و قوه نمی شناسیم به راحتی آنها را خرج می کنیم. به گونه ای که اگر آسیب دیده باشد متوجه نمی شویم و در صدد رفع آن آسیب بر نمی آییم.
محبت خدای سبحان و محبت اولیای الهی یکی از این سرمایه های عظیم است. که حب و بغض در نگاه روایات ما جزو بالاترین و اثرگذارترین و عظیم ترین قوای وجودی انسان است.
فرمودند محبت و بغض، انسان را از زمانی که مربوط به بدن اوست بالاتر می برد. بدن من تاریخ تولد و وفات دارد اما جان من نه تاریخ تولدش تاریخ تولد بدن است و نه تاریخ وفاتش تاریخ وفات بدن است. جان ما، قبل از اینکه ما متولد شویم در عالم ذر بر ربوبیت خداوند سبحان شهادت و گواهی داده و بعد از اینکه انسان از این عالم دنیا می رود، سنت هایی پایه گذاری کرده و اعمال صالحی که انجام داده ادامه پیدا می کند و این محصور در زمان زمان و مکان نیست.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 45:08

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی