display result search
منو
رحمت الهی- بخش چهارم

رحمت الهی- بخش چهارم

  • 2 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 39 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با عنوان "رحمت الهی"، سال1401

یکی از جلوه های رحمت پروردگار، محبّتی است که در دل پدر و مادر نهاده است. والدین به خاطر محبّتی که به فرزندان دارند، حاضرند برای آسایش آنان، هر رنج و سختی را تحمّل کنند و این مسأله، حتّی در مورد حیوانات و پرندگان هم وجود دارد.
بررسی شگفتی هایی که در زندگی موجودات مختلف وجود دارد، اندیشه ی آدمی را به رحمت و مهربانی خالق هستی، متوجّه می سازد. شگفتی های زندگی مورچه ها و زنبورها که درباره ی آن، کتابهایی نوشته شده، نمونه ای از این مسأله است. در آیات 68 و 69 سوره ی "نَحل" آمده است: "و پروردگارت به زنبور عسل، الهام کرد که از کوه ها و درختان و آنچه از داربست هایی که مردم برمی افرازند، برای خود، خانه هایی برگیر. آنگاه از همه ی محصولات، تناول کن. پس در راه های پروردگارت که برای تو هموار شده، حرکت کن. از شکم آنها شَهدی نوشیدنی با رنگ های گوناگون بیرون می آید که در آن، درمانی برای مردم است. قطعاً در این حقیقت، نشانه ای از قدرت و رحمت خدا برای مردمی است که می اندیشند."
در وجود خود انسان نیز نشانه های بسیاری از رحمت خدا دیده می شود. دانشمندان گفته اند: "اگر بخواهیم دستگاهی بسازیم که بتواند کار کلیه ی انسان را که یک عضو بسیار کوچک است انجام دهد، به یک زمین هزار متری نیاز داریم." هیچ کسی نمی تواند نعمتهای فراوان خداوند را بشمارد و به جاست انسان در قبال این همه نعمتی که به او عطا شده، به بندگان خدا احسان و محبّت کند.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی