display result search
منو
از دامن پاک زن، مردان بزرگ ظهور می‌کنند

از دامن پاک زن، مردان بزرگ ظهور می‌کنند

  • 1 تعداد قطعات
  • 37 دقیقه مدت قطعه
  • 39 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام عبدالحسین بندانی نیشابوری با موضوع «از دامن پاک زن، مردان بزرگ ظهور می‌کنند»، سال 1401

پیش از اسلام زن ارزشی نداشت. در دوران پیش از اسلام زن نه‌تنها در شبهه جزیره حجاز بلکه در غرب نیز ارزش و جایگاهی نداشت؛ به‌گونه‌ای که در تاریخ حجاز دختران به دست پدران زنده‌به‌گور می‌شدند که بعد از به‌دنیاآمدن وجود نازنین عطیه الهی فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، زن در حجاز ارزش اجتماعی والایی پیدا کرد.
اگر فرزندی در مقابل پدر و مادر عصبانی و خشونت کند، تمام حسنات و کارهای نیکش را از دست خواهد داد. بر اساس روایات اسلامی اگر مادری در زمان بارداری و حمل فرزند از دنیا برود شهیده است؛ مادران با تحمل وضع حمل و به‌دنیاآوردن فرزند تمام گناهانشان بخشوده می‌شود.
از دامن مادران پاک مردان بزرگ تربیت می‌شوند. تقید زن و مرد به مراقبت‌های معرفتی، نقش بسزایی در تقویت بنیه‌های تربیتی فرزند و نسل‌ها دارد.
در سایه‌سار بی‌توجهی والدین و رهایی فضای مجازی، دختران معصوم سرزمینمان گرفتار چالش‌های معرفتی و فرهنگی شده‌اند. در اندلس و اسپانیای فعلی که به دروازه ورود اسلام به غرب معروف شد؛ دشمنان برای مقابله با گسترش اسلام، در عین زمینه‌سازی گناه، دست‌وپای جوانان مسلمان را آرام‌آرام گرفتار و آلوده زنان بدکاره کرده، غیرت اسلامی مسلمانان را از بین بردند.
پس از این طرح شوم و ازبین‌بردن غیرت دینی جوانان مسلمان، جنگ‌های صلیبی آغاز شد؛ در اوج هجمه به سرزمین‌های اسلامی، جوانانی که غیرت دینی و ایمان خود را ازدست‌داده بودند، در مقابل سپاه دشمن خود را باختند و تسلیم ظلم و زیاده‌خواهی دشمنان اسلام شدند.
غرب آزادی را به‌اشتباه معنا کرده، زنان را گرفتار انواع مشکلات اجتماعی نموده است. صیانت گوهر وجودی زن از چشمان ناپاک نامحرمان، همچون پوشاندن جواهرات گران‌بها است؛ جواهر هراندازه ارزشمندتر، انسان توجه بیشتری در حفظ آن خواهد داشت.
ام‌البنین(س) الگویی برجسته برای دختران و مادران است. سیره عملی ام‌البنین(س) در تمام فرازهای زندگی، سپه‌سالار بزرگی را تحویل نهضت عاشورا داد. حضرت ام‌البنین(س) تمام اولاد خود را فدایی فرزندان زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها می‌دانستند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 37:50

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی