display result search
منو
سوره کوثر باعظمت‌ترین معجزات وحیانی و ربانی

سوره کوثر باعظمت‌ترین معجزات وحیانی و ربانی

  • 1 تعداد قطعات
  • 39 دقیقه مدت قطعه
  • 290 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر حیدری کاشانی با موضوع «سوره کوثر باعظمت‌ترین معجزات وحیانی و ربانی»، سال 1401

یکی از نام‌های صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها سوره کوثر و دربردارنده باعظمت‌ترین معجزات وحیانی و ربانی است. سوره کوثر دربردارنده دو معجزه و پیش‌گویی اعجاز گونه و از برجسته‌ترین اسناد حقانیت اسلام و کلام‌الله در قرآن کریم است.
امام صادق علیه‌السلام همواره بر مداومت بر تلاوت سوره کوثر در نمازهای واجب و مستحبی تأکید داشتند، تا انسان از سرچشمه کوثر بهشتی سیراب و به هم‌جواری پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله نائل آید.
اهمیت اندیشه در پیام‌ها و قیام عملی بر مطالبات سوره کوثر مهم است. هنوز حق سوره کوثر در حوزه، دانشگاه و در میان مفسران ادا نشده است؛ باید پیام‌های سوره کوثر را در مجامع علمی به گفتگو بنشینیم.
مفسران در طی تاریخ 15 مصداق برای خیر کثیر و کوثر قرآنی ذکر کرده‌اند. نسل کثیر و استوار پیامبر تاقیام‌قیامت که در مقابل ابتر نازل شده است، دقیق‌ترین مصداقی است که برای کوثر ذکر شده است.
نسل رسول‌الله(ص) از طریق فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها و به‌واسطه امامان معصوم علیهم‌السلام کثرت پیدا نموده است. ر فرازهای پایانی سوره کوثر کسی که رسول‌الله(ص) را ابتر نامید، با این که 10 فرزند پسر داشت، مقطوع‌النسل شد و فرزندی برایش نمایند و در همان زمان حیات پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله مقطوع‌النسل شد.
حقیقت کوثر تجلی نجابت، نورانیت، عصمت و قداست فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها است. احدی پایش به بهشت الهی که بزم پذیرایی ویژه الهی است، باز نمی‌شود؛ مگر این که از سرچشمه کوثر به اذن صاحب کوثر رسول‌الله(ص) و به دست ساقی کوثر امام علی(ع) سیراب شود؛ به میزان جرعه‌ای که انسان از کوثر نصیب دارد درجات بهشتی او تعیین می‌شود.
بهشت و درجات آن تجلی اخلاق، نگرش‌ها، منش‌ها و روش‌های فاطمی است. تربیت فاطمی تربیت بهشتی و سبک زندگی فاطمی سبک زندگی بهشتی است. وجود نازنین فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها اصل، اساس و روح و حقیقت کوثر قرآنی و کوثر بهشتی است.
کوثر خیر بی‌پایان الهی است که برکات آن نصیب تمام آدمیان است. سلسله امامت و عصمت تا وجود مقدس امام زمان(عج) جلوه و یکی از برکات کوثر قرانی و بهشتی است؛ آیه «بقیه الله خیر لکم» که بر زبان صاحب‌الزمان(عج) جاری می‌شود؛ نشان دهند برکت آفرینی جلوه‌ای از جلوات زهرای مرضیه(س) است.
وجود نازنین فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها برترین اسوه و الگوی زندگی ائمه اطهار علیهم‌السلام است. باید از سرچشمه خیرات و برکات خیلی بیشتر بهره‌مند شده، تربیت‌های علوی و فاطمی را به‌عنوان تربیت شکورانه مهم شمرد و حیامندانه آن را در جامعه جاری سازیم.
فتنه اخیری که در کشور روی داد، تجلی ناشکری‌ها، نافهمی‌ها و بی‌حیایی‌ها و دوری از سبک زندگی اسلامی بود. اگر در تربیت حیامندانه و شکورانه فاطمی موفق باشیم، دیگر شاهد فریب فرزندانمان نخواهیم بود. در این جنگ ترکیبی انقلاب اسلامی که جلوه‌ای از تجلیات فاطمی و فوران خیرات و برکات کوثر فاطمی است و هویت زهرایی را در مقابل یک جهان دشمنی حفظ نمود، هدف اصلی بود.
تربیت غیورانه علوی و شکورانه فاطمی مهم‌ترین پایه ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر تمام تهدیدها و توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی است. تمام کشورهایی که در مرحله‌ای از تاریخ و در دوران قاجار و پهلوی سرزمین پهناور ایران را تجزیه و بیش از 36 میلیون کیلومترمربع از جغرافیای سرزمینی کشور را جدا کرده بودند، دست در دست هم دادند تا جلوی اقتدار ایران را بگیرند تا بتوانند ثروت عظیم ایران و این منطقه حیاتی جهان را در تصرف خود داشته باشند که در سایه‌سار تربیت زهرایی فرزندان ملت ابتر مانند.
بیان نعمت‌های الهی مهم‌ترین پایه جهاد تبیین است. این که جوان امروز ما فریب توطئه‌های شیطانی را می‌خورد، به‌خاطر این است که ما در عرصه جهاد تبیین و روشنگری موفق عمل ننموده، نعمت‌ها را به سبک دعای عرفه سیدالشهدا علیه‌السلام به رخ عالمیان نکشانده‌ایم؛ ما مفتخر به دو رهبر الهی فاطمی هستیم که سر سوزنی دعوت به خود نداشته، یکسره با دعوت به اولیای الهی استمرار خط ولایت و مهدویت را در فوران خیرات و برکات کوثر قرآنی و بهشتی ادامه می‌دهند، تا این پرچم را به دست آخرین ذخیره الهی برسانند.
به اذن الهی کوثر قرآنی و بهشتی بر عالم مدیریت خواهد نمود. راهی نیست جز این که یا باید در مسیر تجلی آرمان امامت و مهدویت قدم برداریم؛ یا حکومت فرعونیان عالم و بردگی ذلت آفرین آنها را بپذیریم.
طراحی جنگ جهانی سوم دشمن در قالب رسانه و همکاری 46 کشور جهان صورت گرفت. دشمن خوب می‌دانست که برای فتح مرزها باید مغزها را فتح کند؛ لذا در جنگ ترکیبی و شناختی معادلات ذهنی را نشانه گرفت و با طراحی ده‌ها دروغ رسانه‌ای، دوری ذهن جوان ایرانی از شکرگزاری و تربیت شکورانه فاطمی را هدف‌گذاری نمود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 39:53

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی