display result search
منو
دشمن شناسی، بصیرت و آگاهی

دشمن شناسی، بصیرت و آگاهی

  • 4 تعداد قطعات
  • 64 دقیقه مدت قطعه
  • 707 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع «دشمن شناسی، بصیرت و آگاهی»، سال 1401

یکی از خصوصیاتی که یک مومن باید داشته باشد این است که از فرصت های زندگی اش استفاده کند و از این فرصت های زودگذر بهره ببرد. بالاتر اینکه هنر یک مومن این است که تهدیدهای زندگی خود را تبدیل به فرصت کند. به تعبیر و زبان دینی، بلاها را تبدیل به نعمت بکند و این هنر مومن است.
شهید سلیمانی یک جمله طلایی و حکیمانه داشت. می فرمودند فرصتی که در بحران ها و تهدیدها هست در خود فرصت ها نیست. یک مومن از بلا بیشتر می تواند استفاده کند تا نعمت، به شرط اینکه بداند چه کار باید بکند. نعمت بودن نعمت و یا بلا بودن بلا دست خود ماست. با عمل و عکس العمل ماست که نعمت نعمت می شود و یا نعمت بلا می شود و بالعکس.
انسان باید با شکر نعمت و بندگی متناسب با آن به خدا نزدیک شود. اگر ما در خود ظرفیت ایجاد کنیم خدا آن نعمت را ادامه می دهد. اگر انسان کفران نعمت کند، خدا آن نعمت تبدیل به نقمت می کند. در بلا هم اینگونه است. اگر انسان متناسب با بلا بندگی داشته باشد، خدا می گوید تو در بلا و گرفتاری بندگی کردی و خط قرمزها را زیر پا نگذاشتی، تمام عالم لشکر من است و من آنها را به کمک تو می فرستم و بلاها را تبدیل به نعمت می کنم. وظیفه ما بندگی است و گشایش دست خداست.
یکی از بزرگترین تهدیدهای زمان ما این داعشی های هار بودند. این پست فطرت های فوق جنایکار به صورت اعتقادی می جنگیدند. کسی که اعتقادی می جنگد، انتحاری هم کار می کند. گمان آنها مانند خوارج این است که پیش پیغمبر می روند. دارای اعتقاد باطل و گمان بر حق بودن دارند. داعش پروژه ای بود که واقعا روی آن کار کرده بودند و اهداف متعدد و حساب شده ای داشتند. حاج قاسم سلیمانی عزیز و مدافعین حرم که درود خدا بر همه آنها باد سینه خود را سپر کردند و به مقابله آنها رفتند. زمانی که کسی از آنها تعریف نمی کرد و به آنها متلک هم می گفتند.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    شکرت خدا که استاد همچون استاد عالی به ما عنایت کردی
  • کاربر مهمان
    فقط حیف صد حیف هی میگیم منتها ..... خیلی سخنرانی استاد عزیز رو کم میذارین. تو رو خدا مسؤل برنامه سخنرانی های این بزرگوار رو بیشتر بذارین. ممنون

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی