display result search
منو
لازمه زمین‌گیر شدن دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است

لازمه زمین‌گیر شدن دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است

  • 2 تعداد قطعات
  • 53 دقیقه مدت قطعه
  • 446 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی با موضوع «لازمه زمین‌گیر شدن دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است»، سال 1401

مومن از بلاها و فتنه‌ها می‌تواند استفاده درست داشته باشد. این ما هستیم که با عکس العمل مناسب می‌توانیم فرصت ها را به نعمت تبدیل کنیم و اگر کسی در بلاها بندگی کرده و خطوط قرمز را زیرپا نگذارد و در برابر بحران، فتنه و گرفتاری فردی و اجتماعی، تدبیر داشته و عاقلانه رفتار کند، خداوند عالم را به امداد و یاری مومن می‌فرستد.
در بلاها و گرفتاری‌های شخصی و اجتماعی اگر بندگی کنیم خداوند ما را از مخمصه نجات می‌دهد. دشمن در شرایط حیات امام حسن عسکری(ع) ارتباط شیعه با ایشان را به شدت محدود کرد و از طرفی وجود مبارک امام عصر(عج) باید در غیبت می بود و به تعبیری قطع ارتباط صورت می گرفت و این تهدید بزرگ زمان پیشوای یازدهم شیعیان است.
اگر ارتباط با امام قطع شود شیعه دچار انحراف شده و در طول تاریخ شیعه هویت خود را از دست می‌دهد. امام حسن عسکری(ع) برای حفظ شیعه در زمان غیبت به برخی از خواص اطلاع داد که امام دوازدهم به دنیا آمده است؛ ایشان شیعیان را برای غیبت آماده کرده و خودحضرت ارتباط خود را با مردم کمتر کرد تا مردم به ندیدن امام(ع) عادت کنند و با مکاتبات و نامه به شیعیان پیام خود را منتقل می‌کرد.
تقویت سازمان وکالت و تربیت افراد دین شناس، با تقوا و زمان شناس را از دیگر اقدامات امام حسن عسکری(ع) است. با این اقدامات بود که شیعه در طول تاریخ غیبت اصالت خود را حفظ کرده تا اینکه امروز شیعه با تشکیل حکومت به یک قدرت تبدیل شده است.
اگر کسی در تهدیدها و فتنه‌ها بندگی متناسب با فتنه و بلا داشته و با تدبیر و عقلانیت پیش رود، با امداد خداوند تهدید تبدیل به فرصت می‌شود.
نباید از فتنه‌ها ترسید و لازمه زمین‌گیر شدن پرچم دستگاه کفر، عبور از فتنه‌ها است. در فتنه‌ها نقاط ضعف خود را می‌فهمیم و اگر این فتنه‌ها و چالش ها نباشد می تواند این ضعف ها به طور طبیعی ما را زمین گیر کرده و باعث شود خدای نکرده مردم را از دست بدهیم.
در مقوله جهاد تبیین که مقام معظم رهبری نسبت به آن تاکید بسیاری داشتند ضعف داریم. نتوانستیم برای جوان و نوجوان تبیین کنیم که دشمن کیست و الگوها چه کسانی هستند؛ یکی از نهادهایی که ضعف دارد آموزش و پرورش است و در طول 12 سال که بهترین سن تربیت افراد است انبوهی از اطلاعات که مفید نیست به دانش آموزان ارائه می شود.
یکی دیگر از نقاط ضعف در جنگ روایت گری است. اگر در وقوع حادثه ما نتوانیم حادثه را روایت کنیم دشمن با ابزار گسترده فتنه ایجاد می کند. ما قدردان زحمات نیروی انتظامی هستیم ولی چرا با تاخیر و بعد از سه روز فیلم خانم مهسا امینی پخش می شود؟
فضای مجازی که به تعبیر مقام معظم رهبری قتلگاه برای جوانان و نوجوانان است زمینه ساز فتنه‌ها می‌شود. در دولت قبل به رها بودن فضای مجازی افتخار می کردند در حالی که هیچ کشوری نداریم که فضای مجازی را مدیریت نکند.
در خواص ضعف داریم و مقام معظم رهبری در صحبت های دیروز از ایشان گله کردند. برخی خواص عمدا یا از باب دلسوزی شتاب زده وارد می شوند و در جایی که باید آبرو گرو بگذارند جلو نمی آیند.
تمام نیروی انقلاب در این دولت جمع شده است. مسولان ارشد و رئیس جمهور شبانه روز تلاش می‌کنند ولی برخی از مدیران میانی باید تسویه شوند چرا که همان قبلی ها هستند که مسببان اوضاع فعلی هستند.
اکنون که همه اجناس گران شده ولی مردم آشوب نکردند چرا که به دولت اعتماد داشتند. نباید زمان این اصلاح طولانی شود و باید کارهای اورژانسی و زودبازده در مقوله معیشت مردم انجام شود.

قطعات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    خوش بحال ما. استاد ۱۳ تا ۱۵ بهمن تو تبریز سخنرانی دارن.تو مصلی بزرگ امام کبیر رضوان الله علیه..

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی