display result search
منو
چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟، جلسه هفدهم

چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟، جلسه هفدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 54 دقیقه مدت قطعه
  • 21 دریافت شده
سخنرانی پناهیان با موضوع «چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟»، جلسه هفدهم، سال 1401

ما در ابتدا باید خود را در محدوده و حصار مقدرات الهی اسیر ببینیم و قدرت الهی را بر خودمان باور بکنیم و بعد به ما بگویند که شما با این کارهای خوب و یا با دعا می توانید این مقدرات را تغییر بدهید.
برخی می گویند توجه به مقدرات الهی ما را جبری مسلک می کند و کارهای خود را گردن خدا می اندازم. برای آینده تلاشی نمی کنم و گذشته را نیز به گردن نمی گیرم. نه اینگونه برخورد با مقدرات الهی صحیح نمی باشد. ما باید بدانیم که هر لحظه در مواجهه با مقدرات الهی هستیم. هیچ چیزی تصادفی نیست و در همه چیز حکمتی نهفته است که ما هم در تعیین این مقدرات تعیین شده برای ما، البته نقش کلیدی داشته ایم ولی ما وآنچه اتفاق می افتد به صورت مستقیم با همدیگر رابطه نداریم بلکه باید با اجازه و اذن الهی همراه باشد.
ما با هر کسی، به تنهایی زندگی نمی کنیم. ما و خدا و او. با هم. ما با هر چیز و هر پدیده ای به تنهایی ارتباط برقرار نمی کنیم. بلکه ما و خدا و او. این ارتباطات چهارگانه انسان(ارتباط با خدا، ارتباط با دیگر انسان ها، ارتباط با خود، ارتباط با طبیعت و عالم هستی) یک تفکیک نظری است و عملا تفکیک ارتباط رخ نمی دهد. وسط ارتباط با خودمان، خدا ایستاده است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 54:17

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی