display result search
منو
چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟، جلسه پانزدهم

چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟، جلسه پانزدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 52 دقیقه مدت قطعه
  • 19 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «چگونه به خدا و امام زمان(عج) مقرب شویم؟»، جلسه پانزدهم، سال 1401

ما معمولا از احساس ناامنی یک رنجی می بریم و این احساس را به قدری همه ما با آن درگیر هستیم که کسی درک این را ندارد که یک اشکالی در زندگی اش هست چرا که مثل همه است. این احساس ناامنی را چون همیشه با خود داریم، هیچ وقت احساس نمی کنیم که حال ما بد است.
احساس امنیت کردن نتیجه ارتباط با خداست که نام آن می شود ایمان، بستر همه خوبی ها و شکوفایی ها در زندگی انسان است. تزکیه یعنی شاخ و برگ اضافی خود را بزنیم و به عنوان یک درخت تر و تازه، آماده بهار شویم تا شکوفه های زیبا بزنیم. تزکیه خیلی دارای معنای قشنگ و زیبایی است. حتی ما نباید به تمیز کردن اکتفا کنیم، ما باید خود را تزکیه کنیم. با کنار زدن چیزهای اضافی، خود به خود وقتی انسان در هوا و فضای خوب بهار قرار بگیرد این تزکیه و شکوفایی رخ می دهد. بهار ما ایمان است. ایمان و امنیت وقتی پدید آمد، تازه رشد آغاز می شود.
پیامبر می آید عقل پنهان انسان را کشف می کند. غربی ها با انسان به صورت تربیتی برخورد می کنند در حالی که خدا به رسولش می گوید من همه خوبی ها را در وجود و فطرت انسان قرار داده ام و فقط لازم است که تو آنها را به او یادآوری کنی تا او خودبخود شکوفا شود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 52:57

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی