display result search
منو
خانواده متعالی، جلسه دوم

خانواده متعالی، جلسه دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 49 دقیقه مدت قطعه
  • 85 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «خانواده متعالی»، جلسه دوم، سال 1389

نکته بسیار اساسی در امر خانواده، مقایسه بین نگاه اسلام به زندگی انسان و نگاهی که امروزه ناشی از فرهنگ و تمدن کفر آلودی است که به نام غرب و استکبار در عالم حکومت و حاکمیت دارد. نگاه دین به زندگی انسان این است که انسان بسیاری از شیرینی ها، لذت ها، محبت ها و شادی و نشاز در زندگی خود را باید کسب بکند. انسان باید یک مقدماتی را فراهم کند که طبق برنامه ای که طراحی کرده، این شیرینی و لذت و محبت و نشاط را به دست بیاورد. اما از دین و اسلام که خارج می شوید به شما می گوید هیچ برنامه ای برای کسب لذت و محبت و شیرینی نداشته باش بلکه بایست و ببین چه محبت و لذتی به تور تو می خورد.
منظور از اینکه دین می گوید برای رسیدن به محبت و لذت و شادی برنامه داشته باش، و زندگی کفر به انسان می گوید که برنامه نداشته باش، و بایست تا ببینی که با چه لذتی مواجه می شوی چیست؟
نه اینکه کسانی که زندگی کفرآلود دارند هیچ برنامه ای برای زندگی و لذت بردن ندارند، چرا. یک پارتی و مهمانی مختلطی را شکل می دهند و برنامه ریزی کرده و به کنار دریا می روند و ادای لذت بردن را در می آورند. دنیای کفر فرهنگی را درست کرده اند و می گوید ببین که از چه خانمی لذت می بری و متقابلا خانم ببیند که از چه آقایی لذت می برد و حالا اگر دیگر از خانم و آقایی لذت نبردی، او را دور بیانداز و از او فاصله بگیر. ولی دین می گوید برای اینکه برای خانم وآقایی از یکدیگر لذت ببرند و شاد بشوند و محبت و عشقی بین آنها باشد باید یک مقداری فعالیت های خاصی انجام دهند. عشق و محبت راحت به دست نمی آید و اکتسابی است و برای آن باید برنامه داشته باشی. اگر کسی در جای خود بماند و راکد باشد، بعد از مدتی که از ازدواج آنها بگذرد خانم و آقا برای یکدیگر تکراری می شوند. انسان می گوید برای عشق و محبت باید تلاش کنی تا آن را به دست بیاوری ولی فرهنگ غرب می گوید تا جایی که لذت می بری استفاده کند و بعد از آن، او را کنار بگذار و به سراغ یکی دیگر برو و در اصل عشق و محبت معنایی ندارد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 49:18

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی