display result search
منو
تاریخ بعثت و عصر ظهور، جلسه هجدهم

تاریخ بعثت و عصر ظهور، جلسه هجدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 28 دقیقه مدت قطعه
  • 46 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «تاریخ بعثت و عصر ظهور»، جلسه هجدهم، سال 1400

نه تنها مشرکین قریش و دوران جاهلیت سراسر سیاه نبود و اینها سراسر، دور از وادی معنویت نبودند بلکه مومنین پس از بعثت نیز، سراسر سفید نبودند.
در میان افراد دوران جاهلیت خوبی های فراوانی پیدا می شود. این را برای این می گوییم که خوبی‌های دوران جاهلیت ما را فریب ندهد و اگر امروز، ما این خوبی ها را در افراد مشاهده کردیم دچار انحراف و گمراهی و فریب نشویم. ممکن است در کنار برخی خوبی ها، برخی بدی هایی داشته باشند که کفه آن سنگین تر باشد و تمام خوبی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است فردی بدی شخصی و خصوصی داشته باشد و فقط به خود ضرر بزند اما ممکن است فردی یک بدی اصولی دارد که به جامعه ضربه می زند. به خاطر آن چهار تا خوبی که در چنین فردی می بینیم نباید بدی اصولی او را نادیده بگیریم.
نباید چهار تا ذکر و تسبیح و نماز کسی ما را گول بزند. عتبه در جاهلیت کارهای خوبی داشت ولی این شخص به عنوان یکی از فرعون‌های زمان پیامبر اسلام(ص) در بیان امیرالمؤمنین(ع) مطرح شده است.
یکی از ویژگی های مشرکان در برابر رسول خدا راه انداختن عملیات روانی بود. به رسول خدا برچسب و انگ می زدند و نمی گذاشتند کسی پیرامون رسول خدا بروند. عملیات روانی، مهم‌ترین شکنجه پیغمبر(ص) توسط مشرکین قبل از هجرت بود. اولین معجزه‌ برای یاری پیامبر(ص)، نابودی عاملان عملیات روانی علیه اسلام بود.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 28:20

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی