display result search
منو
تاریخ بعثت و عصر ظهور، جلسه هفدهم

تاریخ بعثت و عصر ظهور، جلسه هفدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 24 دقیقه مدت قطعه
  • 44 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان با موضوع «تاریخ بعثت و عصر ظهور»، جلسه هفدهم، سال 1400

بدر باید شناخته و گرامی داشته شود. بدر زمان نشان دادن قدرت امیر مومنان و تثبیت ایشان به عنوان پرچمدار رسول خدا و ورق خوردن تاریخ بود. بدر محل آزمایش بزرگ مومنان بود و از کنار بدر به راحتی نباید رد شد.
ما می خواهیم تاریخ بعثت را مقدمه ای قرار بدهیم که مسئله آمادگی برای ظهور و عصر ظهور را مورد بررسی و دقت قرار دهیم. مقایسه ای کرده و درس عبرتی برای ظهور بگیریم.
تاکید کردیم که جاهلیت سراسر سیاه نبود و مشرکین، سراسر، دور از وادی معنویت نبودند. و باید این را هم گفت که مومنین پس از بعثت نیز، سراسر سفید نبودند.
در بدر اتفاقاتی افتاد که هرگز در پای رکاب امام زمان علیه السلام اتفاق نخواهد افتاد و این یعنی اینکه مردم ما باید از اصحاب بدر جلوتر باشند. در بدر چه اتفاق و فاجعه ای رخ داد؟ در جنگ بدر هیمنه قریش فرو ریخت. عرب می گفت مگر می شود با قریش جنگ کرد؟ و مخصوصا بعد از جریان عام الفیل که قریش می گفت چه کسی جرات حمله کردن به ما را دارد؟
در جنگ بدر کسانی که ایمان آورده بودند از جنگ ترس داشتند. ماه رمضان هم بود که بعد از مسافتی رسول خدا افطار کردند که برخی اعتراض کردند و ظرفیت لازم را نشان ندادند. برخی پیشنهاد صلح دادند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 24:23

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی