display result search
منو
تسبیح موجودات - بخش سیزدهم

تسبیح موجودات - بخش سیزدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 44 دقیقه مدت قطعه
  • 102 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع " تسبیح موجودات " - بخش سیزدهم

رسول خدا (ص) در روایتی می فرمایند که شگفتی های قرآن پایان ناپذیر است و تسبیح پروردگار نیز چنین است. قرآن یکی از شفیعان روز قیامت است که شفاعتش خیلی زود پذیرفته می شود.
دعای عرفه امام حسین (ع) یکی از ادعیه ای است که در آن بسیار به از تسبیح گفته شده است. بهتر است که انسان با یقین تسبیح گوی پروردگارش باشد.
دشمنان امام حسین (ع) در روز عاشورا سر ایشان را بریدند و یارانش را به شهادت رساندند، اما نور امام در کل جهان ساطع شد چرا که او غرق نور و پاکی بود و مصداق بارزی برای سبحان الله.
خداوند در سوره بقره می فرماید که انسان خلیفه الله روی زمین است اما گاهی برخی انسان ها در دنیا به شیطان خدمت می کنند و با انجام امور ناشایست، خلیفه شیطان می شوند در حالی که هیچ گاه نمی توان از دست خدا فرار کرد و باید پاسخگو بود.
ملائکه وقتی که فهمیدند خدا می خواهد روی زمین خلیفه ای برگزیند، یکصدا گفتند که او در زمین فساد می کند و خون می ریزد در حالی که ما در هر لحظه تسبیح تو می گوییم. خداوند در پاسخ گفت که من چیزی را می دانم که شما نمی دانید.
امام صادق (ع) در تفسیر این آیه می فرمایند که منظور از آن چیزی که خدا می دانست، واقعه عاشورا و مقتل امام حسین (ع) است. خدا آن روز را به ملائکه نشان داد تا منظور خود را به آنها بفهماند و امام خود را تسلیم امر خدا کرد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 44:18

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی