display result search
منو
شرح بیانیه گام دوم، جلسه نوزدهم

شرح بیانیه گام دوم، جلسه نوزدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 21 دقیقه مدت قطعه
  • 145 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمدحسین راجی با موضوع "شرح بیانیه گام دوم"، جلسه نوزدهم، سال 1397


بعد از اینکه مقدمه ها و برکات انقلاب اسلامی عرضه شد اکنون به سرفصل ها و توصیه ها می رسیم.
«اکنون به شما فرزندان عزیزم در مورد چند سرفصل اساسی توصیه هایی می کنم. این سرفصل ها عبارتند از: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه ی با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی اما پیش از همه چیز، نخستین توصیه من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسی همه قفل ها، هیچ گامی نمی توان برداشت. آنچه می گویم یک امید صادق و متکی به واقعیت های عینی است. اینجانب همواره از امید کاذب و فریبنده دوری جسته ام اما خود و همه را از نومیدی بی جا و ترس کاذب نیز بر حذر داشته ام و بر حذر می دارم. در طول این چهل سال و اکنون مانند همیشه، سیاست تبلیغی و رسانه ای دشمن و فعال ترین برنامه های آن مآیوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است.»
بحثی که حضرت آقا قبل از اینکه وارد هفت توصیه شان بشوند این است که اگر نگاه به آینده نگاه خوشبینانه ای نباشد هیچ کدام از اینها به ثمر نمی نشیند.
نگاه امیدوارانه: بعضی ها همیشه در حال غُر زدن هستند. خوبی ها را کلا نمی بینند و فقط بدی ها را می بینند.
نگاه خوشبینانه: در طول این سی سال در سخنان مقام معظم رهبری اگر بگردید بیشترین آیه ای که مقام معظم رهبری خوانده اند کدام آیه بوده؟ 67 بار ایشان این آیه را می خوانند «ولینصرن الله من ینصره» پشتوانه امید این آیه است. یعنی خدا یاری می کند. در سخت ترین شرایط خدا یاری می کند.
امید به آینده: آدم باید امیدوار باشد.کاری که دشمن انجام می دهد این است که روحیه یأس را بین ما و مسئولین ما گسترش دهد.
امید به آینده؛ امید باید داشته باشیم به آینده، بله حضرت آقا بیشتر از ما مشکلات را می دانند. می دانند چه مشکلاتی در جامعه هست. اما اگر بخواهیم کار بکنیم امید به آینده.
حضرت آقا می فرمایند: «کلید اساسی تمام قفل ها امید است.» باید آدم امید داشته باشد. این هایی که ناامیدند را ببینید چه جوری هستند. بهش می گویی آقا درس بخوان می گوید آقا درس بخوانیم که چه بشود، می گویی خب بروی سرکار می گوید خب بروم سرکار که چه بشود. اصلا بعضی ها رو دیدید آدم پنج دقیقه کنارشان می نشیند از زندگی مأیوس می شود.همه اش مشکلات دارند.
آقا می فرمایند: اینجانب همواره از امید کاذب و فریبنده دوری جسته ام اما خود و همه را از نومیدی بی جا و ترس کاذب نیز بر حذر می دارم.» دومین گناه کبیره یأس از رحمت خداست ببینید این یأس چقدر زندگی را بهم می ریزد. و اکنون مانند همیشه سیاست تبلیغی و رسانه ای دشمن و فعال ترین برنامه های آن مأیوس سازی مردم و حتی مسئولان و مدیران ما از آینده است.
تحلیل های مغرضانه: یک تحلیلی می کنند که ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید تحلیل هم می کنند نظریه پرداز هم هستند.
وارونه نشان دادن واقعیت ها: یک چیزی که خوبی یک کشور هست را به بدی تبدیل می کنند.
پنهان کردن جلوه های امید بخش: نگاه کنید ببینید چقدر در این چهل سال ما جریان های امید بخش داشتیم. این ها را پنهان می کنند.
بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن یا انکار محسنات بزرگ: بله در هر کشوری مشکلاتی هست
شما جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره ی تبلیغاتی باشید. وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد این هم جهاد رهبری. شما جوان ها باید پیشگام در شکستن این محاصره ی تبلیغاتی باشید. دستاورد های انقلاب را باید بگوییم. برکات انقلاب را باید بگوییم. دلیل مشکلات را باید بگوییم. وظیفه مان این است. در خود و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و نا امیدی را از خود و دیگران برانید. الان وظیفه ما این است. این نخستین و ریشه ای ترین جهاد شماست. نخستین و ریشه ای ترین جهاد جوان ها الان چیست؟ امید دادن به آینده و امیدوار کردن مردم به آینده. رویش های انقلاب بسی فراتر از ریزش هاست و دست و دل های امین و خدمتگزار به مراتب بیشتر از مفسدان و خائنان و کیسه دوختگان است. دنیا به جوان ایرانی و پایداری ایرانی و ابتکار های ایرانی در بسیاری از عرصه ها با چشم تکریم و احترام می نگرد و قدر خود را بدانید و با قوت خداداد به سوی آینده خیز بردارید و حماسه بیافرینید.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 21:27

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی