display result search
منو
قرآن از دیدگاه حضرت زهرا (س) - بخش سوم

قرآن از دیدگاه حضرت زهرا (س) - بخش سوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 52 دقیقه مدت قطعه
  • 45 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع " قرآن از دیدگاه حضرت زهرا (س) - هدایتگری قرآن برای اهل تقوا " - بخش سوم - فاطمیه 98

کسانی که با کتاب خدا ارتباط دارند و خواهان عمل به آن هستند، سعادت دنیا و آخرت را به دست می آورند و مورد رضای خداوند هستند. در این کتاب می خوانیم که قرآن جز حقیقت نیست و شکی در آن نیست. قرآن با دلایل بیرونی، حقانیت خود را اثبات می کند و دلیلش خودش است. گفته شده که اگر در حقانیت آن شک دارید، مانند آن را بیاورید و این معجزه قرآن است. این کتاب آسمانی برای همه ی انسانها شناخته شده است و برای هدایت اهل تقوا آمده است. اهل تقوا با این کتاب می توانند خطرات و آفات را از خود دفع کنند و به مراتب والا برسند. انسان در هر موردی می تواند از راهنمایی قرآن استفاده کند. البته قرآن کتابی است که کلیات را بیان کرده و انسان بعد از دانستن کلیات آن می تواند با کمک ائمه (ع) به جزئیات نیز دست یابد و از آن بهره ببرد.

بارها در قرآن به این نکته اشاره شده است که منافق از مشرک بدتر است و عذابی دردناک تر در انتظار اوست. او با دو رویی موجب گمراه شدن اطرافیانش می شود ولی اگر او نیز توبه کند، مورد بخشش خداوند قرار خواهد گرفت. رحمت خداوند بی دریغ است و اطاعت از خدا و رسول راه رسیدن به خداوند است و جز این راهی نیست. خداوند می فرماید: «کسانی که در اوج تنگدستی از آنچه دارند انفاق می کنند، نزد او جایگاهی ویژه خواهند داشت. » داشتن روحیه انفاق بسیار مهم است و خداوند به نیت انسان ها پاداش خواهد داد.
خداوند به کسانی که خشم خود را فرو می خورند و از کسانی که رنجیده اند می گذرند توجه خاصی دارد و محال است که خدا دوستدارانش را از خود دور کند. انسان اگر می خواهد که در سایه بخشندگی خدا قرار گیرد، باید خود نیز ببخشد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 52:35

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی