display result search
منو
شخصیت حضرت فاطمه (س)، شب دهم

شخصیت حضرت فاطمه (س)، شب دهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 40 دقیقه مدت قطعه
  • 55 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "شخصیت حضرت فاطمه (س) - مقام عبداللهی اهل بیت (ع) نزد پروردگار" - شب دهم فاطمیه 1399

نگاهی به متن سوره ی آل عمران نشان می دهد که آیات قرآن تأویل دارند و تأویل به معنای بازگشت به چیزی و کشف آن است. آیات قرآن غیر از معنای ظاهری معنای دیگری نیز دارند که درک آن احتیاج به علم الهی دارد. این علم در دسترس همه نیست و تنها بندگان خالص خداوند از این علم بهره برده اند. اینان همان اهل بیت (ع) هستند. خیانت به قرآن، دور شدن از تفاسیر اهل بیت (ع) است و این امر انسان را از راه درست منحرف می نماید.

در معنای سوره ی واقعه به دو دریا اشاره شده و بعد از آن از لؤلؤ و مرجان نام برده شده است. در تفاسیر آمده که منظور از آن دو دریا علی (ع) و زهرا (س) بوده و منظور از لؤلؤ و مرجان، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) می باشد. امام علی (ع) می فرماید که ما دست پرورده ی خداوند متعال هستیم و او ما را هدایت کرده و سامان داده است. مردم بعد از ما، دست پرورده ی ما خواهند بود. خداوند از سر لطف همه چیز به اهل بیت (ع) بخشیده و آنها نزد خداوند مقام عبداللهی دارند که بالاترین مقام است. سعادت دنیا و آخرت انسان ها در گرو اطاعت از آنهاست.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 40:10

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی