display result search
منو
نماز و طاعت الهی - بخش چهارم

نماز و طاعت الهی - بخش چهارم

  • 1 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 119 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع " نماز و طاعت الهی - پیروی از حق و باور قیامت حرف همه انبیاء" - بخش چهارم - فاطمیه 98

روایات بسیاری عدد انبیاء الهی را صد و بیست و چهار هزار نفر شمرده است که همه ی آنها یک هدف را دنبال می کردند. تفاوتی بین این انبیاء وجود ندارد و همه ی آنها کامل کنندگان دین رسولان قبل از خود بودند و هدف نهایی تشکیل دین اسلام بود. احکام الهی بعدها بیشتر شد اما توحید و معاد از اصولی ابتدایی و اصلی این دین بود.
در دین اسلام ولایت امری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد که متاسفانه در دوران امیرالمؤمنین (ع) به آن اهمیت داده نشد. قدرت بنی امیه موجب شد تا با رأی بیشتر، بر مردم فرمانروایی کنند و امیر که بر حق بود خانه نشین شود. آنها حق امام علی (ع) را از بین بردند و خود خلیفه ی مردم شدند.
امروزه امام زمان (ع) نیز در بین ما زندگی می کند اما تا شرایط برای حضور ایشان مهیا نشود ظهور محقق نخواهد شد. دلیل این نیامدن خطرهای بسیاری است که برای ایشان وجود دارد و نبود نیروهای مخلص موجب می شود تا این وعده ی الهی به تعویق بیفتد. اطاعت ما از طاغوت مانع ظهور است و موانع باید برطرف گردند.
تشکیل حکومت های ظالمانه و مقابله با فرستادگان خداوند راه سعادت انسان را می بندد. توحید و قیامت از اصول اساسی دین ماست و خداوند در بیش از هزار آیه از قرآن در مورد قیامت سخن گفته است و اولین آن در سوره ی حمد بیان شده است.
بندگی و پیروی از اولیاء الله تنها راه سعادت انسان است و اینگونه است که انسان عاقبت به خیر خواهد شد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 41:14

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی