display result search
منو
نماز و طاعت الهی - بخش دوم

نماز و طاعت الهی - بخش دوم

  • 1 تعداد قطعات
  • 42 دقیقه مدت قطعه
  • 69 دریافت شده
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع " نماز و طاعت الهی - ارزش کسب علم در دین اسلام" - بخش دوم - ولادت حضرت زینب (س)

دنبال علم رفتن یک ارزش است که هر انسانی آن را در اختیار نخواهد داشت. البته علم بر دو نوع است که علم دین آخرت انسان را می سازد و انسان با فراگرفتن این علم می تواند به قرب الهی برسد و این نیز درجاتی دارد.
ایمان انسان باید در عمل او طلوع داشته باشد. در این راه انسان باید پیشوایی چون امام داشته باشد تا او را در مسیر هدایت نماید و ایمان او همان باور پروردگار و قیامت است.
یکی از نتایج خداباوری پرپاداشتن نماز است. اهل ایمان در راه انفاق و بخشش بخل نمی ورزند و از آنچه در اختیار دارند می بخشند. انفاق و بخشش کلیدی از کلیدهای گذر از قیامت است و کم و زیاد آن مهم نیست. به آنان سفارش شده که تا در دنیا هست و فرصت دارد خود را از خطرات قیامت نجات دهد. در آن روز فریادرسی جز خدا نیست و جای بخششی نیست. علم دین انسان را از انحرافات حفظ کرده و در آخرت او را به سعادت می رساند.
علم دیگری که انسان باید آن را فرا گیرد علم ابدان است و آن همان علوم مادی است که به دنیا مربوط است. انسان با فراگیری این علوم می تواند زندگی راحت تری داشته باشد.
اما به طور کلی انسان به معلمی خوب نیاز دارد تا انواع علوم را یاد بگیرد. حضرت زینب (س) بزرگترین معلم کربلا بود که درس های بزرگی به همه ی انسان ها در طول تاریخ داد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 42:18

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی